Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Tornádíčko proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Tornádíčko proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
83 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84140-751


Mickey Mouse

Sběratelský cyklus Novozélandské mincovny připomíná další animovanou taškařici, ve které ztvárnil hlavní roli světoznámý myšák Mickey Mouse. Groteska s názvem Tornádíčko byla natočena v barvě a stejně barevné jsou i stříbrné pamětní mince.

O čem kreslený film vypráví? Mickeyho přiláká vůně koláče, který peče myška Minnie. Ta mu slíbí sladkou odměnu, ale nejprve jí musí uklidit zahradu. Myšák se s vervou pustí do práce, která zpočátku vypadá snadně, ale do cesty se mu postaví nezbedné malé tornádo. Větrný vír si z pracanta dělá legraci a kazí mu dílo, což si Mickey pochopitelně nenechá líbit. Zažene tornádíčko na útěk, ale zdaleka nemá vyhráno. Malý žalobníček si totiž na pomoc přivede maminku – opravdové tornádo, které zničí vše, co mu přijde do cesty, včetně Minnieiny zahrady. Rozzlobená myška, která si myslí, že dvůr jí zpustošil její pomocník, mu hodí koláč na hlavu. Mickey se tak vytoužené odměny přeci jen dočká…

Reverzní strana mince vychází z plakátu, který lákal na grotesku do kina – Mickeyho s hráběmi v rukou unáší vítr a okolo něj poletuje pracně shrabané listí. Samotná postavička je díky technologii kolorování vyvedena v živých barvách, zbytek reverzu je pak zpracován reliéfně. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho nezbytné atributy – portrét a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok emise mince 2017. Minci vyrazila Novozélandská mincovna – oficiálně licencovaný výtvarný návrh ražby zpracoval její výtvarný tým.

Součástí Disneyho emise je luxusní dřevěná krabička s ilustrovaným přebalem a certifikátem, která minci elegantně vystaví.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84140-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue