Narození dítěte 2017

Stříbrná mince 200 Kč 2016 Zemská jubilejní výstava v Praze stand

Cena (včetně DPH) 475 Kč
Cena Klub ČM 440 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Vyprodáno
Číslo 21604-750

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených
  • Na tento produkt nelze uplatnit dárkový poukaz.

Na Zemské jubilejní výstavě roku 1891, která byla přehlídkou rozličných odvětví českého průmyslu, zemědělství a společenského života, se představilo přes 8 tisíc vystavovatelů. Tato velkolepá událost okouzlila Evropu a její nevídaný úspěch přesvědčil Čechy o jejich síle i o tom, že se obejdou bez dohledu okolních národů. Právě proto si 125. výročí Zemské jubilejní výstavy zaslouží vlastní stříbrnou pamětní minci s nominální hodnotou 200 Kč v kvalitě standard.

Z 29 předložených výtvarných návrhů vybrala Komise České národní banky dílo mladého medailéra Asamata Baltaeva. Jedna česká pamětní mince z jeho dílny již vyšla – nesla motiv železobetonového mostu v Karviné-Darkově – a další – věnovaná hradu Bezděz – na svou emisi čeká.

Výstava se nesla ve znamení moderních technologií, kterým jsou věnovány také obě strany mince. Na averzní straně najdeme naši první elektrickou dráhu, lanovou dráhu na Petřín a také ještě nedokončenou Petřínskou rozhlednu.

Reverzní strana je věnována pohledu na Průmyslový palác, unikátní stavbu ze skla a oceli, skrz vstupní bránu na Zemskou jubilejní výstavu.

Materiál: Stříbro
Váha: 13 g
Ryzost: 925 / 1000
Průměr: 31 mm
Provedení: STANDARD
Hrana: Vroubkovaná
Autor averzu: Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu: Asamat Baltaev, DiS.
Číslo: 21604-750
Emisní náklad: 5200 ks
Datum emise: Květen 2016
Balení: kapsle
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká národní banka
Nominální hodnota 200 Kč
Nákupní košík 0 Kč