Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. PRO SBĚRATELE
  3. Pamětní medaile
  4. Stříbrná pozlacená medaile NW Präsident stand
Zpět

Stříbrná pozlacená medaile NW Präsident stand

Cena (včetně DPH)
990 Kč
38 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30986-727

Historie motorismu

Vraťte se s námi do časů, kdy byl ještě automobil nevídaným vrcholem luxusu!

„Historie motorismu v českých zemích“ je název sběratelské série pozlacených stříbrných medailí České mincovny věnované průkopníkům automobilismu. Ustupte stranou, přijíždí „NW Präsident“!

Roku 1897 byla v Kopřivnici zahájena výroba automobilů. První kopřivnický vůz zvaný Präsident vycházel z kočárů Mylord, už ho však nepoháněla koňská síla, ale spalovací motor. Na výstavě ve vídeňském Prátru, kam automobil dojel po bezproblémová jízdě trvající čtrnáct a půl hodiny, byl Präsident vystaven na čestném místě – stal se totiž prvním továrně vyrobeným automobilem tehdejší monarchie!

Veteránismus je v poslední době na vzestupu a staré automobily jsou nesmírně populární. Pokud se vám do garáže nevejde historické auto, nezoufejte – váš sen vám přiblíží medaile z drahého kovu! Autor, akademický sochař Jiří Dostál, je zarytým fanouškem techniky a motorismu a zakládá si na věrném vyobrazení automobilů do posledního šroubku! Kompozice averzní strany se skládá z vyobrazení automobilu, jeho názvu a letopočtu zahájení výroby. Reverz pak nese název série a svojí plasticitou vytváří dojem pneumatiky a volantu.

Překvapte svého benzínového nadšence nevšedním dárkem! Celá série medailí s motivem historických automobilů bude nejen krásná (ať už jde o přírůstek či základ vaší sbírky, nebo originální dárek fandovi starých automobilů), ale také hodnotná (drahý kov zaručuje, že medaile nikdy neztratí svou hodnotu).

Materiál
Stříbro
Váha
13 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
STANDARD
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
ak. soch. Jiří Dostál
Autor reverzu
ak. soch. Jiří Dostál
Číslo
30986-727
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
září 2014
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Au
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna