Vánoční dárky pro ženy, muže i děti
Dárky pod stromeček pro všechny
Vánoce v Mincovně 2017
  1. Eshop
  2. PRO SBĚRATELE
  3. Pamětní medaile
  4. Stříbrná pozlacená medaile NW Präsident stand
Zpět

Stříbrná pozlacená medaile NW Präsident stand

Cena (včetně DPH)
990 Kč
39 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30986-727

Historie motorismu

Vraťte se s námi do časů, kdy byl ještě automobil nevídaným vrcholem luxusu!

„Historie motorismu v českých zemích“ je název sběratelské série pozlacených stříbrných medailí České mincovny věnované průkopníkům automobilismu. Ustupte stranou, přijíždí „NW Präsident“!

Roku 1897 byla v Kopřivnici zahájena výroba automobilů. První kopřivnický vůz zvaný Präsident vycházel z kočárů Mylord, už ho však nepoháněla koňská síla, ale spalovací motor. Na výstavě ve vídeňském Prátru, kam automobil dojel po bezproblémová jízdě trvající čtrnáct a půl hodiny, byl Präsident vystaven na čestném místě – stal se totiž prvním továrně vyrobeným automobilem tehdejší monarchie!

Veteránismus je v poslední době na vzestupu a staré automobily jsou nesmírně populární. Pokud se vám do garáže nevejde historické auto, nezoufejte – váš sen vám přiblíží medaile z drahého kovu! Autor, akademický sochař Jiří Dostál, je zarytým fanouškem techniky a motorismu a zakládá si na věrném vyobrazení automobilů do posledního šroubku! Kompozice averzní strany se skládá z vyobrazení automobilu, jeho názvu a letopočtu zahájení výroby. Reverz pak nese název série a svojí plasticitou vytváří dojem pneumatiky a volantu.

Překvapte svého benzínového nadšence nevšedním dárkem! Celá série medailí s motivem historických automobilů bude nejen krásná (ať už jde o přírůstek či základ vaší sbírky, nebo originální dárek fandovi starých automobilů), ale také hodnotná (drahý kov zaručuje, že medaile nikdy neztratí svou hodnotu).

Materiál
Stříbro
Váha
13 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
STANDARD
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
ak. soch. Jiří Dostál
Autor reverzu
ak. soch. Jiří Dostál
Číslo
30986-727
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
září 2014
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Au
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna