Narození dítěte 2017

Stříbrná pozlacená medaile ZOH Soči 2014 proof

Prodejní místa Zobrazit
Číslo 30874-717

XXII. zimní olympijské hry se budou konat 7. až 23. února 2014 v ruském městě Soči na černomořském pobřeží na úpatí Kavkazu. Jedná se v pořadí o druhé Olympijské hry na území Ruska, a o první ruskou zimní olympiádu. Centrum dění bylo rozděleno na dvě části – sportoviště se nacházejí v samotném Soči a poté v horském středisku Krasnaja Poljana. Po skončení olympijských her se na stejných sportovištích konají i Zimní paralympijské hry 2014.

Autor stříbrné pozlacené pamětní medaile Petr Horák vyobrazil na averzní straně olympijský stadion Fišt stojící v Soči (rusky Олимпийский стадион «Фишт» – Olimpijskij stadion „Fišt“). Právě na tomto moderním stadionu se bude konat úvodní i závěrečný ceremoniál XXII. ZOH v Soči a tradiční dekorování sportovců olympijskými medailemi. Kapacita tohoto moderního sportovního svatostánku je celkem 40 000 diváků.

Česká mincovna, tradiční výrobce pamětních a oběžných mincí, dlouhodobě spolupracuje s Českým olympijským výborem. Výsledkem této spolupráce jsou luxusní medaile z ryzího stříbra povrchově zušlechtěné ryzím zlatem. Reverzní strana nese stylizovanou českou vlajkou a nápis Český olympijský výbor 2014.

Získejte tyto unikátní stříbrné medaile zušlechtěné ryzím zlatem jako památku na nejsledovanější sportovní událost roku 2014 na naší planetě.

Materiál: Stříbro
Váha: 16 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 34 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: Mgr. Petr Horák
Autor reverzu: Mgr. Petr Horák
Číslo: 30874-717
Emisní náklad: 1000 ks
Datum emise: Leden 2014
Balení: Modrá kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Pokovená Au: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč