Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. PRO SBĚRATELE
  3. Pamětní medaile
  4. Stříbrná pozlacená uncová medaile Doba Karla IV. - …
Zpět

Stříbrná pozlacená uncová medaile Doba Karla IV. - Karlštejn proof

Cena (včetně DPH)
2 450 Kč
96 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30971-717

Doba Karla IV.

Vypravte se s námi do středověku! Česká mincovna pro vás přichystala jedinečnou sběratelskou sérii 3 pamětních medailí na motivy českých památek, která se jmenuje „Doba Karla IV.“ a postupně představuje nejvýznamnější architektonická díla nejkrásnějšího období v historii české země – Karlův most, katedrálu sv. Víta a Karlštejn.

Hrad Karlštejn – architektonický unikát, jehož stavba začala v roce 1348 a byla dokončena 1357. Karlštejn nechal postavit Karel IV. jako klenotnici, a tak hradu připadla úloha bezpečného úložiště korunovačních klenotů včetně Svatováclavské koruny a vzácných relikvií Svaté říše římské. Poklad byl umístěn v kapli sv. Kříže – nejkrásnější prostoře hradu zdobené polodrahokamy, zlatem, hvězdami z benátského skla, pozlacenými řetězy a unikátní portrétovou galerií „veškerého vojska nebeského“ starou více než půl tisíciletí.

Mimořádnost této opevněné klenotnice si zaslouží exkluzivní emisi. Pozlacená uncová medaile Karlštejn ze série doba Karla IV. je skutečným uměleckým dílem, jehož předlohy se zhostil proslulý výtvarník MgA. Josef Oplištil, který realizoval již 11 pamětních mincí pro ČNB. Averz stříbrné medaile zdobí nezaměnitelné panorama mohutného gotického hradu a dvojjazyčný název stavby. Reverzu dominuje portrét panovníka obklopeného proslulými stavbami, k nimž dal za své vlády podnět. Nápisy na reverzu uvádí název série a také letopočty králova narození a úmrtí.

Korunujte svou numismatickou sbírku architektonickým klenotem. Každý exemplář je z ryzího stříbra povrchově zušlechtěného ryzím zlatem.

Těšte se nádherou medailí i tím, jak stoupá jejich hodnota. Stříbro je dlouhodobě podhodnocená komodita. Očekává se růst jeho ceny!

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu
MgA. Josef Oplištil
Číslo
30971-717
Emisní náklad
1000 ks
Datum emise
červen 2014
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Au
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna