Narození dítěte 2017

Stříbrná pozlacená uncová medaile Doba Karla IV. - Karlštejn proof

Prodejní místa Zobrazit
Číslo 30971-717

Doba Karla IV.

Vypravte se s námi do středověku! Česká mincovna pro vás přichystala jedinečnou sběratelskou sérii 3 pamětních medailí na motivy českých památek, která se jmenuje „Doba Karla IV.“ a postupně představuje nejvýznamnější architektonická díla nejkrásnějšího období v historii české země – Karlův most, katedrálu sv. Víta a Karlštejn.

Hrad Karlštejn – architektonický unikát, jehož stavba začala v roce 1348 a byla dokončena 1357. Karlštejn nechal postavit Karel IV. jako klenotnici, a tak hradu připadla úloha bezpečného úložiště korunovačních klenotů včetně Svatováclavské koruny a vzácných relikvií Svaté říše římské. Poklad byl umístěn v kapli sv. Kříže – nejkrásnější prostoře hradu zdobené polodrahokamy, zlatem, hvězdami z benátského skla, pozlacenými řetězy a unikátní portrétovou galerií „veškerého vojska nebeského“ starou více než půl tisíciletí.

Mimořádnost této opevněné klenotnice si zaslouží exkluzivní emisi. Pozlacená uncová medaile Karlštejn ze série doba Karla IV. je skutečným uměleckým dílem, jehož předlohy se zhostil proslulý výtvarník MgA. Josef Oplištil, který realizoval již 11 pamětních mincí pro ČNB. Averz stříbrné medaile zdobí nezaměnitelné panorama mohutného gotického hradu a dvojjazyčný název stavby. Reverzu dominuje portrét panovníka obklopeného proslulými stavbami, k nimž dal za své vlády podnět. Nápisy na reverzu uvádí název série a také letopočty králova narození a úmrtí.

Korunujte svou numismatickou sbírku architektonickým klenotem. Každý exemplář je z ryzího stříbra povrchově zušlechtěného ryzím zlatem.

Těšte se nádherou medailí i tím, jak stoupá jejich hodnota. Stříbro je dlouhodobě podhodnocená komodita. Očekává se růst jeho ceny!

Materiál: Stříbro
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu: MgA. Josef Oplištil
Číslo: 30971-717
Emisní náklad: 1000 ks
Datum emise: Červen 2014
Balení: Dřevěná etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Pokovená Au: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč