Narození dítěte 2017

Stříbrná půlkilová investiční medaile Statutární město Karlovy Vary stand

Cena (včetně DPH) 24 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 21 dnů
Číslo 30909-730

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených

Statutární města

Série kilogramových medailí z ryzího stříbra představuje v pravidelných emisích statutární města České republiky. Měst, jimž byl tento status udělen, je již 26 a všechny se postupně představí na investičních medailích České mincovny. V červenci roku 2014 patří výjimečná ražba výjimečnému místu – Karlovým Varům.

Dle legend bylo toto město založeno samotným Karlem IV., který během honu objevil zvláštní pramen. V tomto místě byl pak během staletí vybudován architektonický klenot s jedinečnou atmosférou české lázeňské metropole. V posledních letech jsou Karlovy Vary také synonymem půvabu a luxusu a v kombinaci s příznivým účinkem místních pramenů na trávicí, metabolické a pohybové neduhy jsou každoročně cílem desetitisíců návštěvníků z naší země i ze zahraničí. S městem jsou spjata taková jména jako Goethe, Beethoven, Gogol, Paganini, Casanova či Mozart. Dalším novodobým atributem, který znásobil pověst Karlových Varů, je hostování mezinárodního filmového festivalu, jenž patří k nejvěhlasnějším v Evropě.

Averz medaile, jehož autorem je Jan Petr, DiS., pokrývá kruhová výseč, která zachycuje letecký pohled na město, a drobná plastika známé Sadové kolonády, věhlasného architektonického prvku Karlových Varů. Na této straně jsou také uvedeny hmotnost a punc ryzosti a název města. Reverz je pro všechny investiční medaile této série shodný a jeho autorství náleží Bc. Miroslavu Schovancovi, DiS. Pozadí je tvořeno názvy všech statutárních měst, přes něj je pak umístěna zjednodušená geografická mapa České republiky. Grafiku doplňuje nápis Statutární města České republiky.

Medaile ze série Statutární města jsou, vzhledem k velmi nízkému emisnímu nákladu, mezi sběrateli velmi ceněné. Svou podstatnou roli hraje také jejich vysoký investiční potenciál. Příznivé ceny s sebou nesou zvýšený zájem o nákup umělecky zpracovaného stříbra. Medaile Karlovy Vary je tedy, s přihlédnutím k blížícímu se nárůstu cen, logickým krokem k estetickému uložení vašich finančních rezerv.

Materiál: Stříbro
Váha: 500 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 90 mm
Provedení: STANDARD
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: Jan Petr, DiS.
Autor reverzu: Bc. Miroslav Schovanec, DiS.
Číslo: 30909-730
Emisní náklad: 48 ks
Datum emise: Červenec 2014
Balení: Dřevěná etue světlá vykl.
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč