Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. DÁRKY
  3. Přívěsky
  4. Stříbrný přívěsek Michal David s věnováním proof
Zpět

Stříbrný přívěsek Michal David s věnováním proof

Cena (včetně DPH)
1 950 Kč
76 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31109-719

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Zastavit čas sice nikdo nedokáže, ale vrátit své vzpomínky a znovu prožít ve fantazii nejhezčí okamžiky mládí rozhodně lze. Česká mincovna Vám s touto romantickou cestou ráda pomůže prostřednictvím mimořádného stříbrného šperku, který je věnován přednímu českému skladateli a interpretovi Michalu Davidovi. Známý šoumen a jeho skladby provázeli dospívání a mládí většiny z nás a přiznejme si to – každý, ať je jakéhokoli hudebního vyznání, dokáže ještě dnes vyjmenovat alespoň jeden z jeho hitů. Tomu se na poli šoubyznysu říká skutečný životní úspěch. Michal David debutoval se skladbou Nenapovídej již roku 1981, kdy mu bylo pouhých 21 let. Letos 14. července oslaví nádherné 55. narozeniny a jeho skladby přitom stále zní éterem.

Narodil se v cirkusové rodině Kludských, tehdy ještě jako Vladimír Štancl. Manéž mu však i přes snahu blízkých nepřirostla k srdci a jeho osudem měl být úplně jiný umělecký směr – pop music. Jméno si změnil až během studia konzervatoře, kdy vystupoval se skupinou Kroky Františka Janečka, protože se špatně vyslovovalo posluchačům. Křestní jméno Michal si vypůjčil od své sestry Michaely, příjmení David prý zvolil proto, že z dvojice David a Goliáš je on ten menší. Ač se v anketě Zlatý slavík několikrát téměř dotkl vrcholu, Karla Gotta nepřekonal a spokojit se musel s krásnou stříbrnou či bronzovou příčkou. To mu ovšem nikterak neubralo na oblibě a svými hity bořil žebříčky hitparád a lámal dívčí srdce.


„Můj medailon je trošku jiný než jen kulaté či elipsovité medaile, vybočuje z normálu a určitě jsem tím mincovně pěkně zamotal hlavu a měli s tím hodně práce.“
– Michal David


Pokud chcete skutečně potěšit skalního fanouška či věrnou fanynku Michala Davida, darujte jim elegantní stříbrný přívěsek s věnováním, který navrhl zpěvák osobně! Michal David si při tvorbě tohoto výjimečného šperku zvolil tvar klavíru, svého milovaného nástroje. Na jedné straně je plocha ozdobena klaviaturou a zpěvákovým podpisem, druhá strana patří plastice notového zápisu písně „Pár přátel stačí mít“, nápisu MICHAL DAVID a prostoru, kde se bude vyjímat vaše věnování. S tímto mimořádným přívěskem jistě rozechvějete srdce všech milovníků populární hudby!


Podívejte se na video z ražby s Michalem Davidem!

Materiál
Stříbro
Váha
7,78 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
34 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Michal David
Autor reverzu
Michal David
Číslo
31109-719
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
červen 2015
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Emitent
Česká mincovna