Vánoční dárky pro ženy, muže i děti
Dárky pod stromeček pro všechny
Vánoce v Mincovně 2017
  1. Eshop
  2. DÁRKY
  3. Svatební dukát 2015 proof
Zpět

Svatební dukát 2015 proof

Cena (včetně DPH)
7 250 Kč
285 €
Stav skladu
Do 21 dnů
Číslo
30917-611

Orientační výkupní cena
Na dotaz
Získáte 290 ibodů

„Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“

–John Lennon

Událost, jakou je svatba, si lze těžko představit bez prstýnků, které již dlouhá staletí značí spojení duší a stvrzení manželského slibu. Dalším velkým symbolem, jenž by neměl v tento velký den chybět, je krásný a hodnotný dar ve formě zlatého svatebního dukátu od České mincovny. Ta připravila oblíbenou emisi také pro rok 2015.

Zlato odjakživa představovalo štěstí, bohatství a moc. Stejné atributy by měly provázet oba novomanžele po celý společný život – štěstí z vzájemného poznávání, bohatství společných prožitků a moc lásky, která překoná všechny těžkosti. V malém uměleckém díle od České mincovny jsou vepsána nejčistší a nejupřímnější přání nádherných let prožitých bok po boku, v dobrém i zlém, v bohatství i chudobě, v nemoci i ve zdraví. Věnujte svým blízkým drahocenný dárek s velkou osobní hodnotou, jenž jim bude navždy připomínat jeden z nejkrásnějších momentů jejich života.

Svatební dukát z ryzího zlata ve výjimečné kvalitě proof se stane skutečným rodinným pokladem také díky mistrovskému zpracování obou stran. Averzu se zhostil přední český medailér MgA. Josef Oplištil, jehož rukopis lze rozpoznat jak v krásném květinovém podkladu, tak v silném motivu snubních prstýnků propojených se srdcem. Reverz je pak dílem akademické sochařky Majky Wichnerové, která mu vtiskla symboliku spojení muže a ženy.

Materiál
Zlato
Váha
3,49 g
Ryzost
986 / 1000
Průměr
20 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Autor averzu
MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu
MgA. Josef Oplištil
Číslo
30917-611
Datum emise
leden 2015
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna