Narození dítěte 2017

Svatební tolar 2015 s věnováním proof

Cena (včetně DPH) 1 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 30920-721

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených

Za nákup získáte uvedený počet ibodů.Získáte ibodů: 78

  • Obdarujte své blízké dárkem z České mincovny!

Manželství musí být rovnost smýšlení a citu, stejná vzdělanost, obapolná důvěra a neomezená svoboda.“

Božena Němcová

Pravidla pro výbavu nevěsty jsou v některých zemích jasně určena – ve svatební den musí mít něco starého, něco nového, něco půjčeného, něco modrého a šestipenci ve střevíčku. U nás je tato tradice velmi podobná, jen šestipenci pro zajištění blahobytu mnohem pohodlněji a elegantněji nahrazuje stříbrný svatební tolar s věnováním od České mincovny.

Rok 2015 bude jistě významný v mnoha ohledech, ale jen někteří budou mít to štěstí, že si jej uchovají věčně ve svém srdci jako rok nejkrásnější. Moment, kdy dva milující se lidé spojí své životy manželstvím, zůstane navždy jednou z jejich nejdražších vzpomínek. Budou jim ho připomínat fotografie, prstýnky a také nádherná stříbrná pamětní medaile s věnováním od rodičů, příbuzných či přátel. Dárek velikostí drobný, leč symbolikou obrovský. Vyjádřete svá přání novomanželům výjimečným způsobem. Svatební tolar je univerzální dárek s nezměrnou osobní hodnotou.

Autorem averzu svatebního tolaru z ryzího stříbra je MgA. Josef Oplištil, jenž velmi půvabně ztvárnil odvěkou symboliku manželské jednoty motivem dvou propojených prstýnků a srdce. Výjev doplňují decentní květinové motivy na podkladu a nápis Svatební tolar 2015 po obvodu medaile. Reverz, který zpracovala akademická sochařka Majka Wichnerová, nese pergamenový svitek určený pro vyrytí vašeho osobního věnování. Malé umělecké dílo spolu s vaším originálním a srdečným přáním se stane vítaným svatebním překvapením!

Materiál: Stříbro
Váha: 29 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 40 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s popisem
Autor averzu: MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu: ak. soch. Majka Wichnerová
Číslo: 30920-721
Datum emise: Leden 2015
Balení: Blistr
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano

Související produkty

Nákupní košík 0 Kč