1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá mince 0,5 g Mickey Mouse Tornádíčko proof
Zpět

Zlatá mince 0,5 g Mickey Mouse Tornádíčko proof

Cena (osvobozeno od DPH)
1 540 Kč
60 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84141-651


Orientační výkupní cena 1 155 Kč

Mickey Mouse

Další přírůstek do sběratelské série zlatých mincí Novozélandské mincovny, která nabízí průřez filmovou kariérou nejslavnějšího myšáka na světě Mickeyho Mouse, je věnován grotesce s názvem Tornádíčko.

Barevná groteska vznikla v roce 1941, za druhé světové války – vždyť kdy jindy se lidé potřebovali alespoň na malou chvíli zasmát. Vyprávění spoléhá především na akční animaci a obejde se takřka beze slov. Těch několik málo vět, které Mickey pronese v úvodu, tradičně nadaboval sám Walt Disney. Příběh, ve kterém se Mickey snaží odpracovat si na zahradě odměnu v podobě koláče, ale dílo mu kazí rozpustilý větrný vír, představil nový vzhled titulárního myšáka i jeho přítelkyně Minnie. Změny v animaci zahrnovaly štíhlejší těla, větší hlavy, ruce a nohy a také uši podléhající perspektivě. Tyto úpravy designu postaviček však vydržely pouhý rok. Při sledování grotesky si možná povšimnete ještě jednoho nového tělesného rysu Mickeyho Mouse – viditelného předkusu, který se objevil pouze v tomto jediném snímku.

Reverzní strana zlaté mince je věnována výjevu z filmového plakátu, který lákal diváky do kina. Mickeyho, který hráběmi uklízí zahradu, odnáší nezbedné tornádíčko a kolem rozhazuje pracně shrabané listí. Averz mince je pak věnován atributům emitenta, kterým je ostrov Niue: jménu a profilu královny Alžběty II., nominální hodnotě 2 DOLLARS 50 CENTS (NZD) a letopočtu emise 2017. Reliéf mince, která vychází v Disneyho oficiální licenci, vytvořil designový tým Novozélandské mincovny.

Roztomilá mince o hmotnosti jedné poloviny gramu je zasazena do sběratelské kartičky s barevnou ilustrací převzatou z původního filmového plakátu.

Materiál
Zlato
Váha
0,5 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
11 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84141-651
Emisní náklad
5000 ks
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue