Vánoce left
Vánoce 2019 right
vánoce 2019 center

Česká mincovna uvítala prezidentský pár

Dne 19. dubna 2011, tj. druhého dne své oficiální návštěvy Libereckého kraje, která se konala na pozvání hejtmana Stanislava Eichlera a Rady LK, navštívil prezident Václav Klaus s chotí také společnost Česká mincovna a.s. v Jablonci nad Nisou.

Prezidentský pár byl uvítán akcionáři a členy vedení společnosti. Následovalo seznámení s provozem a především ukázková ražba jednokilogramové zlaté medaile s motivem 2000 Kč bankovky s portrétem Emy Destinnové.

Návštěva se uskutečnila za přítomnosti dalších významných hostů, mezi nimiž byli hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler a starosta Jablonce nad Nisou Petr Beitl.

Prezidentu Klausovi i paní Klausové byly věnovány u příležitosti návštěvy pamětní medaile z ryzího stříbra vyhotovené v lesklé ražbě.

Medaile darovaná prezidentu Klausovi nese jeho vlastní portrét, který vytvořil výtvarník Jaroslav Beyvl.

Medaile pro prezidentovu choť má na reversní straně její znamení horoskopu a na straně aversní pak zcela novou výrobní technologií České mincovny vytvořený portrét paní Livie Klausové.

Strana medaile s věnováním vznikla přenosem fotografie do kovového povrchu v podobě jemného rastru bodů vyrytých diamantovým hrotem při využití technologie digitálního přenosu.

Kontrast mezi aversní stranou s digitálně přenesenou fotografií a reversní stranou vyrobenou ručním výtvarným a ryteckým zpracováním razidel vytváří velmi zajímavý dojem.

Paní Livia Klausová je prvním držitelem medaile s portrétem. Tento typ medailí hodlá Česká mincovna v nejbližší době nabízet svým zákazníkům.

Momentky pořízené během návštěvy naleznete ve fotogalerii.