Česká mincovna uvítala prezidentský pár

19. 4. 2011

Dne 19. dubna 2011, tj. druhého dne své oficiální návštěvy Libereckého kraje, která se konala na pozvání hejtmana Stanislava Eichlera a Rady LK, navštívil prezident Václav Klaus s chotí také společnost Česká mincovna a.s. v Jablonci nad Nisou.

Prezidentský pár byl uvítán akcionáři a členy vedení společnosti. Následovalo seznámení s provozem a především ukázková ražba jednokilogramové zlaté medaile s motivem 2000 Kč bankovky s portrétem Emy Destinnové.

Návštěva se uskutečnila za přítomnosti dalších významných hostů, mezi nimiž byli hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler a starosta Jablonce nad Nisou Petr Beitl.

Prezidentu Klausovi i paní Klausové byly věnovány u příležitosti návštěvy pamětní medaile z ryzího stříbra vyhotovené v lesklé ražbě.

Medaile darovaná prezidentu Klausovi nese jeho vlastní portrét, který vytvořil výtvarník Jaroslav Beyvl.

Medaile pro prezidentovu choť má na reversní straně její znamení horoskopu a na straně aversní pak zcela novou výrobní technologií České mincovny vytvořený portrét paní Livie Klausové.

Strana medaile s věnováním vznikla přenosem fotografie do kovového povrchu v podobě jemného rastru bodů vyrytých diamantovým hrotem při využití technologie digitálního přenosu.

Kontrast mezi aversní stranou s digitálně přenesenou fotografií a reversní stranou vyrobenou ručním výtvarným a ryteckým zpracováním razidel vytváří velmi zajímavý dojem.

Paní Livia Klausová je prvním držitelem medaile s portrétem. Tento typ medailí hodlá Česká mincovna v nejbližší době nabízet svým zákazníkům.

Momentky pořízené během návštěvy naleznete ve fotogalerii.

 

Česká mincovna
Loading...