Jablonec zažije autogramiádu Lukáše Krpálka a Arnošta Petráčka. Budou na zlatých a stříbrných mincích.

29. 11. 2016

V jablonecké České mincovně se stalo dobrou tradicí vzdávat hold velkým úspěchům českých sportovců. Z Ria de Janeira máme zlaté jenom dvě. Právě proto je třeba si je ještě jednou náležitě připomenout – mimo jiné opět zlatem.

Judista Lukáš Krpálek a paralympijský plavec Arnošt Petráček přijedou 7. prosince do Jablonce nad Nisou, aby si osobně vyrazili zlatou minci se svým portrétem oslavující jejich úspěch. Česká mincovna začne zlaté a stříbrné mince s oběma borci po tomto datu distribuovat sběratelům a fanouškům.

Autogramiáda obou sportovců pro veřejnost se uskuteční po slavnostní ražbě ve středu 7. prosince od 11:30 na prodejně České mincovny v Jablonci n. N., Mírové nám. 15.

Lukáš Krpálek už výtvarný návrh „své“ mince představil 9. září na veletrhu Sběratel v Praze. O týden později se zlatá medaile zaleskla na hrudi paralympijského plavce Arnošta Petráčka a v Mincovně měli jasno. „V sadě zlatých medailistů z Londýna jsme zvěčnili nejúspěšnějšího cyklistu paralympijské historie Jirku Ježka. Poté, co v Riu získal zlato Arny, nám bylo jasné, že nezůstane jen u Lukáše Krpálka,“ řekl Lukáš Jokl, marketingový manažer České mincovny.

O zlaté mince a medaile úspěšných českých sportovců je v produkci České mincovny tradičně velký zájem. „Rezervační systém spustíme na našich webových stránkách již v pondělí dva dny před ražbou,“ doplnil Jokl.

Česká mincovna
Loading...