Na workshopu České mincovny proniknete do tajů výroby mincí

30. 4. 2015

Česká mincovna společně s Poštovním muzeem a jabloneckou Vyšší odbornou školou přichystala pro veřejnost den, kdy bude moci proniknout do tajů výroby pamětních mincí. Odborníci z České mincovny a studenti jablonecké medailérské školy zvou všechny Pražany, a nejen je, do prostor Poštovního muzea, kde 12. května proběhne workshop pod jejich vedením.

Den České mincovny se v Poštovním muzeu uskuteční v rámci výstavy „Oldřich Kulhánek: Známky, bankovky, medaile“. Výstava připomíná nedožité 75. narozeniny tohoto špičkového grafika a autora českých bankovek. „Pro zájemce jsme připravili možnost vyzkoušet si práci na výtvarném návrhu mince, rytecké začištění a leštění razidel a samozřejmě i možnost vyzkoušet si, jak se takové mince dají ručně razit,“ uvádí Lukáš Jokl, marketingový manažer České mincovny. Návštěvníci si tak udělají představu, co všechno se skrývá za hotovou pamětní mincí, a vlastnoručně si budou moci vše vyzkoušet.

Workshop bude otevřený 12. května 2015 od 15:30 do 17:30 hodin v prostorách pražského Poštovního muzea v ulici Nové mlýny poblíž Štefánikova mostu. Od 18:00 pak proběhne odborná přednáška na téma dílo Oldřicha Kulhánka včetně komentované prohlídky výstavy. Zájemcům o účast na přednášce doporučujeme pro omezenou kapacitu sálu potvrzení účasti na čísle +420 224 283 659 nebo přímo na prodejně České mincovny v pasáži České národní banky (v ulici Na Příkopě).

Česká mincovna
Loading...