Nová prodejna České mincovny v Brně láká na repliky vzácných brněnských mincí

19. 6. 2013

Česká mincovna, výrobce pamětních a oběžných mincí pro Českou národní banku, otevřela ve středu 19. června v Brně svoji novou reprezentativní prodejnu. Nachází se naproti Mahenovu divadlu v Rooseveltově ulici. Brňanům nabídne pamětní mince, medaile, ale i investiční zlato. Těšit se také mohou na jednu raritu, repliku brněnského tolaru, která vychází právě v těchto dnech a je věrnou kopií vzácné mince ze sbírek Moravského zemského muzea.

„Brno pro nás bylo jasnou volbou, podle prodejních statistik a ohlasů našich zákazníků se jedná o region se silnou poptávkou po zboží, které produkujeme,“ uvedl Jan Řechtáček, Business Development Manager České mincovny. Rozšiřování prodejní sítě je momentálně jednou z priorit mincovny. „Během uplynulého roku jsme investovali do rekonstrukce prodejny v Jablonci nad Nisou a otevření nové prodejny v Praze v pasáži České národní banky. Spolupráce s naším nejvýznamnějším zákazníkem se nám velmi osvědčila, a proto i brněnská prodejna vznikla v pronajatých prostorách pobočky ČNB,“ doplnil Řechtáček.

Koncept prodejen je vyveden v jednotném stylu. Jako dominantní prvek v nich najdete zlatý strom, který odkazuje na městský znak Jablonce nad Nisou, stejné je barevné schéma i tvary vitrín. „Chceme, aby naše prodejny byly pro zákazníka na první pohled jasně identifikovatelné, a to nejen vizuálním vzhledem, ale i kvalitou poskytovaného servisu,“ uzavřel Řechtáček. Pro první zákazníky přichystala Česká mincovna v prvních dnech provozu nové prodejny hned několik zajímavých akcí. Od 19. do 21. června například specialista mincovny vyrobí zákazníkovi medaili s vyrytým textem dle jeho přání přímo na místě. Tato technologie je jedinečná tím, že při ní nedochází k úbytku drahého kovu, jedná se v podstatě o strojní obdobu ručního rytí.

Brněnský tolar jde do prodeje

Repliku vzácného brněnského tolaru Ferdinanda II. z roku 1621 razí Česká mincovna letos v červnu na základě předlohy poskytnuté Moravským zemským muzeem. Replika váží jednu unci stříbra a zakoupíte ji v nové brněnské prodejně za 1 450 Kč. V muzeu, konkrétně v Dietrichsteinském paláci, proběhne také v úterý 25. června od 17:00 její křest spojený s přednáškami numismatiků Dagmar Grossmannové a Jiřího Mitáčka. Akce je otevřená pro veřejnost.

Česká mincovna
Loading...