Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme

Tiskové zprávy

Česká mincovna slaví 20 let od svého založení

28. 5. 2013
V letošním roce uplyne 20 let ode dne, kdy byla v Jablonci nad Nisou slavnostně otevřena Česká mincovna, podnik, který je v naší republice jediným svého druhu. Žádného jiného výrobce pamětních nebo oběžných mincí v Česku nenajdete. V posledních třech letech se společnost pod novými majiteli začala úspěšně měnit z výrobní na výrobně-prodejní organizaci. Svůj sortiment rozšířila o Smart mince a investiční zlato, prodává mince zahraničních mincoven a přivedla na svět investiční portál ČM AURUM.

detail

České Budějovice se dočkaly exkluzivních medailí, padne na ně 300 kilogramů stříbra

30. 4. 2013
Česká mincovna v Jablonci nad Nisou dnes začala razit další ze série kilových a půlkilových stříbrných medailí věnovaných statutárním městům ČR.

detail

Pamětní mince připomene otce slepých Aloyse Klara

10. 4. 2013
Česká mincovna dnes (10. 4. 2013) začala prodávat pamětní mince, které vydala Česká národní banka jako svou druhou letošní emisi stříbrných mincí s nominální hodnotou 200 Kč....

detail

V České mincovně vyrazili medaili za 1,47 milionu, poslední od Oldřicha Kulhánka

26. 3. 2013
Česká mincovna v Jablonci nad Nisou vyrazila první kilogramové medaile s portrétem Boženy Němcové od grafika Oldřicha Kulhánka a sochaře Vladimíra Oppla.

detail

Jedno z posledních děl Oldřicha Kulhánka bude zlatá medaile z České mincovny

21. 3. 2013
eská mincovna v Jablonci nad Nisou připravuje na konec března ražbu zlaté kilogramové medaile, pod jejíž grafický návrh se podepsal nedávno zesnulý grafik, malíř a ilustrátor Oldřich Kulhánek.

detail

Tváře olympioniků zvěčnila Česká mincovna ve zlatých a stříbrných mincích

28. 2. 2013
Ve středu 27. února v 11 hodin dopoledne se v České mincovně konala slavnostní ražba zlatých mincí s portréty českých zlatých medailistů z londýnských olympijských a paralympijských her. Ražby se zúčastnila oštěpařka Bára Špotáková a cyklista Jirka Ježek. Oba přišli v doprovodu svých partnerů.

detail

Česká mincovna vydává repliku kroměřížského tolaru ze 17. století

7. 2. 2013
Česká mincovna pokřtí v Kroměříži repliku, kterou vyrazila podle originálního tolaru biskupa Liechtensteina ze sbírek olomouckého Arcibiskupství. Slavnostní křest doprovodí exkurze do historie mincování v Kroměříži, zpestřením bude vystoupení žesťového kvinteta BrassQ. Replika vychází v rámci cyklu Hold historickým mincovnám, který připomíná slávu mincmistrů z Čech, Moravy a Slezska.

detail

Zlatí čeští medailisté z londýnských her zazáří na mincích České mincovny

4. 2. 2013
Jablonecká Česká mincovna vydá na památku XXX. letních olympijských her a XIV. letních paralympijských her mince s českými sportovci, kteří v Londýně vybojovali zlaté medaile. Ve zlatě a stříbře tak doslova zazáří Bára Špotáková, David Svoboda, Mirka Knapková a Jiří Ježek. Mince vyjdou vždy v sadě po čtyřech. Stříbrné vyrazí mincovna v množství 500 sad a předpokládaná cena je 5 000 Kč. Zlaté mince budou stát odhadem 50 000 Kč, jejich náklad je však limitován počtem pouhých 200 sad.

detail

Odchod Oldřicha Kulhánka znamená obrovskou ztrátu nejen pro české výtvarné umění

28. 1. 2013
V pondělí 28. ledna brzy ráno zasáhla Českou republiku nečekaná ztráta. Ve věku 72 let zemřel grafik, malíř a ilustrátor Oldřich Kulhánek. Tento tvůrce grafické podoby současných českých bankovek spolupracoval mimo jiné také s Českou mincovnou.

detail

V Malostranské besedě pokřtili pamětní medaile Járy Cimrmana

8. 10. 2012
V letošním roce slaví Divadlo Járy Cimrmana 45. let od založení. Oslavy začaly ve čtvrtek přímým přenosem představení hry České nebe a v pondělí pokračují slavnostní vernisáží výstavy „Cimrman v Malostranské Besedě“ a křtem pamětních medailí, které českému velikánovi na počest vyrazila Česká mincovna ve zlatě, stříbře a mosazi. Mohou vydělat přes půl milionu na dobročinné účely.

detail