Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. DÁRKY
  3. Originální svatební dary
  4. Svatební dukát 2015 s věnováním proof
Zpět

Svatební dukát 2015 s věnováním proof

Cena (včetně DPH)
7 450 Kč
288 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30918-611

Orientační výkupní cena
Na dotaz

„Štěstí je jen poloviční, když se o něj nemáš s kým dělit.“

– William Shakespeare

Zamilovaný pár si stěží dokáže představit nesmírnou zodpovědnost, kterou na sebe vstupem do manželství bere. Zpočátku to vypadá, že úspěšný vztah stojí jen na výběru správných svatebních šatů, prstýnků či na stanovení vhodného zasedacího pořádku u svatebního oběda. Ale již po několika měsících si oba uvědomí, jak důležitý a krásný krok volba společného života byla a uvadlá kytice na svatební fotografii či opozdilý svědek jsou pouhou úsměvnou vzpomínkou. O to cennější, že společnou.

Důležité hodnoty vztahu symbolizuje svatební dukát od České mincovny, jenž se stane cenným a originálním svatebním darem, který zpečetí manželský slib a bude ho připomínat po dlouhá léta. Jeho věnováním můžete šťastnému páru popřát štěstí, lásku a prosperitu tou nejluxusnější možnou formou – prostřednictvím krásného uměleckého dílka z ryzího zlata. Společně s nezměrnou osobní hodnotou vyjádřenou vaším věnováním na rubové straně dukátu přinesete do nového manželství dar, jemuž se málokterý vyrovná.

Zlatý dukát nese mimořádně půvabné romantické motivy. O averz se zasloužil vynikající medailér MgA. Josef Oplištil a ozdobil ho jemným květinovým dezénem, jemuž v popředí dominuje motiv vzájemně propletených snubních prstýnků a srdce. Návrhu reverzu se zhostila akademická sochařka Majka Wichnerová – svitek pergamenu představuje prostor pro vaše osobní věnování.

Materiál
Zlato
Váha
3,49 g
Ryzost
986 / 1000
Průměr
20 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Autor averzu
MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu
ak. soch. Majka Wichnerová
Číslo
30918-611
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
leden 2015
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna