Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. DÁRKY
  3. Originální svatební dary
  4. Svatební tolar 2015 s věnováním proof
Zpět

Svatební tolar 2015 s věnováním proof

Cena (včetně DPH)
2 200 Kč
85 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30920-721

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Manželství musí být rovnost smýšlení a citu, stejná vzdělanost, obapolná důvěra a neomezená svoboda.“

Božena Němcová

Pravidla pro výbavu nevěsty jsou v některých zemích jasně určena – ve svatební den musí mít něco starého, něco nového, něco půjčeného, něco modrého a šestipenci ve střevíčku. U nás je tato tradice velmi podobná, jen šestipenci pro zajištění blahobytu mnohem pohodlněji a elegantněji nahrazuje stříbrný svatební tolar s věnováním od České mincovny.

Rok 2015 bude jistě významný v mnoha ohledech, ale jen někteří budou mít to štěstí, že si jej uchovají věčně ve svém srdci jako rok nejkrásnější. Moment, kdy dva milující se lidé spojí své životy manželstvím, zůstane navždy jednou z jejich nejdražších vzpomínek. Budou jim ho připomínat fotografie, prstýnky a také nádherná stříbrná pamětní medaile s věnováním od rodičů, příbuzných či přátel. Dárek velikostí drobný, leč symbolikou obrovský. Vyjádřete svá přání novomanželům výjimečným způsobem. Svatební tolar je univerzální dárek s nezměrnou osobní hodnotou.

Autorem averzu svatebního tolaru z ryzího stříbra je MgA. Josef Oplištil, jenž velmi půvabně ztvárnil odvěkou symboliku manželské jednoty motivem dvou propojených prstýnků a srdce. Výjev doplňují decentní květinové motivy na podkladu a nápis Svatební tolar 2015 po obvodu medaile. Reverz, který zpracovala akademická sochařka Majka Wichnerová, nese pergamenový svitek určený pro vyrytí vašeho osobního věnování. Malé umělecké dílo spolu s vaším originálním a srdečným přáním se stane vítaným svatebním překvapením!

Materiál
Stříbro
Váha
29 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu
ak. soch. Majka Wichnerová
Číslo
30920-721
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
leden 2015
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna