Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad

Zlatá čtvrtuncová medaile Petřínská rozhledna proof

Cena (včetně DPH)
13 950 Kč
546 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31218-611
Sběratelská série


Rozhledny

sérii pamětních medailí vyražených z jedné čtvrtiny unce ryzího zlata se postupně objevují nejkrásnější a nejzajímavější vyhlídkové věže ze všech koutů České republiky. Není proto divu, že se dostalo i na pražskou Petřínskou rozhlednu.

Podoba rozhledny byla podstatně ovlivněna legendární pařížskou Eiffelovou věží. Je její napodobeninou, ovšem pětkrát zmenšenou. Osmiboká příhradová ocelová konstrukce věže váží 175 tun. Je 63,5 metrů vysoká (její vrchol se nachází ve stejné nadmořské výšce jako skutečná Eiffelovka), 72 metrů včetně antény televizního vysílače, který vyrostl na vrcholku rozhledny později. Dalších 11 metrů mají pilíře základů pod zemí, které si návštěvníci mohou prohlédnout v suterénu stavby. Jádro konstrukce tvoří tubus, který slouží jako výtahová šachta. Je ovinut dvěma točitými schodišti s 299 schody – první slouží pro výstup na dvě vyhlídkové plošiny, z nichž ta horní se nachází ve výšce 55 metrů, druhé pak pro chůzi dolů.

Autorkou výtvarného návrhu zlaté ražby je nadaná medailérka Petra Brodská, DiS. Averzní stranu věnovala pohledu na ocelovou rozhlednu od její paty, reverzní strana pak patří detailu příhradové konstrukce a ramene rozhledny ukotveného v kamenném bloku. Opisy na obou stranách uvádějí PETŘÍNSKÁ ROZHLEDNA, VÝŠKA 63,5 m, 318 m n. m. a 299 SCHODŮ.

Vaši sbírku nejkrásnějších rozhleden pojme elegantní sběratelská etue ze dřeva s tematickým gravírováním. Najdete ji v nabídce České mincovny.

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Petra Brodská, DiS.
Číslo
31218-611
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
březen 2017
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna