Narození dítěte 2017

Zlatá čtvrtuncová medaile Rozhledna Babylon proof

Cena (včetně DPH) 13 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 30906-611

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených

Za nákup získáte uvedený počet ibodů.Získáte ibodů: 558

  • Pokračování úspěšné sběratelské série.

Rozhledny

Rozhledny jsou architektonickou zvláštností střední Evropy, která s více než stoletou tradicí turistiky a členitým terénem přímo vybízí k výhledu do krajiny. A české rozhledny těm evropským bezpochyby kralují. Nejkrásnějším vyhlídkovým věžím rozesetým po celé naší vlasti věnovala Česká mincovna vlastní sběratelskou sérii, ve které každoročně představíme tři rozhledny. Poslední medaile roku 2014 je věnována Babylonu.

Babylon je jméno jedné z nejstarších rozhleden na Moravě. Vévodí temeni Zeleného vrchu, který se tyčí 491 metrů nad mořem. Kamennou věž v empírovém stylu nechal v roce 1831 vybudovat majitel náměšťského panství hrabě Jindřich Vilém Haugwitz. 24,5 metrů vysoká rozhledna má čtyřhranný půdorys, vyšší patra jsou pak osmistěnná.

Série je autorským počinem trojice Jan Hásek, Luboš Charvát, Josef Oplištil. Po prvních dvou jmenovaných přišla v sérii řada na zkušeného umělce Josefa Oplištila. Averzu dominuje vyobrazení rozhledny zakomponované do směrové růžice. Reverzní stranu pak autor věnoval mapě Kramolína, obce, kde se Babylon nachází, a střelce kompasu.

Cyklus Rozhledny obsáhne celkem dvanáct emisí zlatých čtvrtuncových medailí, které jsou omezeny pouhými 500 kusy – nejvyšší čas pořídit si luxusní dřevěnou etuji a založit si hodnotnou sbírku!

Materiál: Zlato
Váha: 7,78 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 22 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu: MgA. Josef Oplištil
Číslo: 30906-611
Emisní náklad: 500 ks
Datum emise: Prosinec 2014
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč