Narození dítěte 2017

Zlatá čtvrtuncová medaile Rozhledna Žalý proof

Cena (včetně DPH) 13 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 31013-611

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených

Za nákup získáte uvedený počet ibodů.Získáte ibodů: 558

  • Pokračování úspěšné sběratelské série.

Rozhledny

České rozhledny jsou impozantní stavby, ale notně by ztratily na půvabu a významu, kdyby nebyly vybudovány v nádherné krajině s úchvatnými horizonty. Těch byl právě naší zemi nadělen skutečný nespočet a každý, kdo vystoupal na vrchol některé z rozhleden, jistě potvrdí, že pohled na zákoutí panenské přírody z ptačí perspektivy jejich krásy násobí. Novou emisí z oblíbené série Rozhledny Česká mincovna velebí další architektonický unikát – rozhlednu Žalý.

Rozhledna byla postavena na vrcholu hory Přední Žalý v nadmořské výšce 1019 m n. m. spolu s prvním hostincem na pokyn Jana Harracha. Hostinec byl dokončen již roku 1890, rozhledna pak o dva roky později a v její originální podobě ji můžeme spatřit dodnes. Stavba nabízí velkolepé pohledy do kraje, za příznivých podmínek lze spatřit Hradec Králové, Turnov a dokonce i Prahu, ale skýtá také jedinečné výhledy na dominanty pohoří Krkonoš – Sněžku, Kotel, Luční, Černou Horu, mohylu Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší či Medvědín. Lákavý výhled do vnitrozemí nabízí siluety Ještědu, Bezdězu, Ralska, Trosek, Kozákova, Tábora i Zvičiny.

Majestátní solitérní stavby vybudované v malebných přírodních zákoutích reprezentují zajímavou část národní historie a zvěčněné v drahých kovech se díky mistrovské práci nadaného medailéra MgA. Jana Háska stanou chloubou mnoha numismatických sbírek. Averz medaile zdobí věrná plastika rozhledny, reverz pak nabízí precizně zpracovaný pohled na okolní krásy. Rozhledna Žalý z ryzího zlata o váze čtvrt unce zároveň obohatí vaše portfolio o zajímavý investiční potenciál. Nepromeškejte tedy mimořádnou příležitost – emise je striktně limitována 500 kusy!

Materiál: Zlato
Váha: 7,78 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 22 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: Mgr. A. Jan Hásek
Autor reverzu: Mgr. A. Jan Hásek
Číslo: 31013-611
Emisní náklad: 500 ks
Datum emise: Březen 2015
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč