Vánoce left
Vánoce 2019 right
vánoce 2019 center
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars Luke Skywalker proof
Zpět

Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars Luke Skywalker proof

Cena (osvobozeno od DPH)
13 950 Kč
Stav skladu
Nyní nedostupné
Číslo
84126-651


Orientační výkupní cena 10 463 Kč

Hrdinové Star Wars

Na zlatých mincích ze sběratelského cyklu Star Wars se konečně objevuje také hlavní hrdina původní hvězdné trilogie – legendární Luke Skywalker.

Mladík jménem Luke Skywalker vyrůstal na planetě Tatooine. Malý, zapadlý, chudý a hlavně pokrytý nekonečnou pouští – takový byl jediný svět, který měl kdy poznat. To se však změnilo, když na farmu strýčka Owena Larse a tety Beru, kteří ho vychovávali, dorazili dva droidi ukrývající tajemství, jež by mohlo otřást neomezenou mocí galaktického Impéria. Luke byl vržen do víru vesmírného dění – ztratil rodinu, aby vzápětí našel novou, a dozvěděl se pravdu o svém otci, která se záhy ukázala být jenom milosrdnou fikcí. Ve službách Aliance rebelů si vysloužil ostruhy elitního stíhacího pilota a pod dohledem posledních dvou bojovníků z dávných časů se stal mocným rytířem Jedi, který se odvážil vyzvat na souboj zlovolného Císaře i jeho temného lorda jménem Darth Vader.

Reverzní straně stříbrné mince dominuje Luke Skywalker – přestože má už u pasu připnutý světelný meč, je teprve na tragickém počátku své cesty za slávou. V pozadí je patrný nejen jeho třímotorový speeder X-34, ale také charakteristická věž farmářského zvlhčovače. Oficiální licencovanou minci vydává ostrov Niue a její averz nese jeho atributy – profil a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2017 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (NZD). Podoba ražby je kolektivním dílem výtvarného týmu Novozélandské mincovny.

Elegantní balení ve stylu Aliance rebelů obsahuje výklopný mechanismus umožňující vystavení mince.

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84126-651
Emisní náklad
1000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue