Narození dítěte 2017

Zlatá medaile s motivem 100 Kč bankovky - Karel IV. proof

Prodejní místa Zobrazit
Číslo 31010-611

Motivy bankovek Oldřicha Kulhánka

Oficiální bankovky našeho státu vždy patřily mezi skutečné výtvarné klenoty. Na jejich podobě se v průběhu existence Československa a později samostatné České republiky vždy podíleli přední umělci. Mezi nimi se objevila jména jako Albín Brunovský, Karel Svolinský, Alfons Mucha či Max Švabinský. Autorem současné sady bankovek není nikdo menší nežOldřich Kulhánek.

Dle hodnocení expertů z řad význačných českých výtvarníků i polygrafických odborníků splnily návrhy Oldřicha Kulhánka nejlépe všechna náročná kritéria a bankovky vytvořené na základě jeho předloh patří mezi to nejlepší, co v této oblasti vzniklo nejen u nás, ale také na celém světě.

Česká mincovna přináší do nádherné skládanky medailí s motivy současných českých bankovek další dílek. Letošní emise patří stokoruně, jíž dominuje král český a německý a císař římský – Karel IV. Předlohu medaile, kterou zpracovala nadaná grafička MgA. Klára Melichová, dcera Oldřicha Kulhánka, připravil pro ražbu akademický sochař Vladimír Oppl. Averz medaile nese podobiznu Karla IV. známou z lícové strany bankovky, reverz inspirovaný rubovou stranou stokoruny pak zobrazuje pečeť Univerzity Karlovy.

Precizní zpracování obou stran a nadčasově populární téma Otce vlasti jsou velkými argumenty pro rozšíření vašich numizmatických sbírek o další skvost – udělejte si radost krásným přírůstkem od České mincovny!

Materiál: Zlato
Váha: 3,11 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 16 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: ak. soch. Vladimír Oppl/MgA. Klára Melichová
Autor reverzu: ak. soch. Vladimír Oppl/MgA. Klára Melichová
Číslo: 31010-611
Emisní náklad: 500 ks
Datum emise: Únor 2015
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč