Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Zlatá medaile s motivem 100 Kč bankovky - Karel IV. proof

Cena (včetně DPH)
6 250 Kč
243 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31010-611

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Motivy bankovek Oldřicha Kulhánka

Oficiální bankovky našeho státu vždy patřily mezi skutečné výtvarné klenoty. Na jejich podobě se v průběhu existence Československa a později samostatné České republiky vždy podíleli přední umělci. Mezi nimi se objevila jména jako Albín Brunovský, Karel Svolinský, Alfons Mucha či Max Švabinský. Autorem současné sady bankovek není nikdo menší nežOldřich Kulhánek.

Dle hodnocení expertů z řad význačných českých výtvarníků i polygrafických odborníků splnily návrhy Oldřicha Kulhánka nejlépe všechna náročná kritéria a bankovky vytvořené na základě jeho předloh patří mezi to nejlepší, co v této oblasti vzniklo nejen u nás, ale také na celém světě.

Česká mincovna přináší do nádherné skládanky medailí s motivy současných českých bankovek další dílek. Letošní emise patří stokoruně, jíž dominuje král český a německý a císař římský – Karel IV. Předlohu medaile, kterou zpracovala nadaná grafička MgA. Klára Melichová, dcera Oldřicha Kulhánka, připravil pro ražbu akademický sochař Vladimír Oppl. Averz medaile nese podobiznu Karla IV. známou z lícové strany bankovky, reverz inspirovaný rubovou stranou stokoruny pak zobrazuje pečeť Univerzity Karlovy.

Precizní zpracování obou stran a nadčasově populární téma Otce vlasti jsou velkými argumenty pro rozšíření vašich numizmatických sbírek o další skvost – udělejte si radost krásným přírůstkem od České mincovny!

Materiál
Zlato
Váha
3,11 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
16 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. soch. Vladimír Oppl/MgA. Klára Melichová
Autor reverzu
ak. soch. Vladimír Oppl/MgA. Klára Melichová
Číslo
31010-611
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
únor 2015
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna