Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. DÁRKY
  3. Dárky pro štěstí
  4. Zlatá medaile Štěstí s věnováním proof
Zpět

Zlatá medaile Štěstí s věnováním proof

Cena (včetně DPH)
6 450 Kč
249 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30856-611

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Stěží bychom hledali lepší symbol optimismu a radosti, než je slunce. Nevyhasínající teplo mateřské hvězdy naší sluneční soustavy je velkorysým zdrojem pozemského života. S jejími vlídnými paprsky se navrací vitalita každému živému tvoru. Vystihnout ji umělecky však dokáže jedině člověk. Ten slunce odjakživa ztvárňuje na všech výjevech, kterými chce vyjádřit své pocity štěstí.

Averz medaile Štěstí vyobrazuje laskavé slunce na podkladu z ryzího zlata, jež umocňuje jeho živoucí sílu. Autorkou předlohy je ak. soch. Majka Wichnerová. Reverzu, na němž prostor pro vaše věnování lemují drobné hvězdy a logo České mincovny, se zhostil Karel Plíva.

Medaile pro štěstí patří k nejkrásnějším darům, kterými věnujete světlo a lásku tomu, kdo je zrovna potřebuje. Štěstí v životě člověka hraje významnou úlohu a pro jeho dosažení byly a jsou využívány četné rituály, symboly a magické předměty. Jedním z nich jsou také mince. Šťastné mince se nosily a nosí na krku, vhazují se do studny, námořníci je přibíjeli pod podkovu na stožár. Kulaté ploché předměty ze vzácných kovů byly vždy považovány za nositele dobra. Obdarujte své blízké medailí pro štěstí a ukažte jim, jak velmi vám záleží na jejich úsměvu.

Štěstí se prý nedá koupit. Medaile pro štěstí však ano. V podobě umělecky zpracovaného zlata je pak nejen projevem srdečnosti, ale také noblesní záležitostí. Zlaté pamětní medaile Štěstí s věnováním slouží jako univerzální a výjimečný dárek, který svou vysokou hodnotu uchovává po celý život.

Materiál
Zlato
Váha
3,49 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
19 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. soch. Majka Wichnerová
Autor reverzu
Karel Plíva
Číslo
30856-611
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
listopad 2013
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna