Narození dítěte 2017

Zlatá medaile Štěstí s věnováním proof

Cena (včetně DPH) 6 450 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 30856-611

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených

Za nákup získáte uvedený počet ibodů.Získáte ibodů: 258

Stěží bychom hledali lepší symbol optimismu a radosti, než je slunce. Nevyhasínající teplo mateřské hvězdy naší sluneční soustavy je velkorysým zdrojem pozemského života. S jejími vlídnými paprsky se navrací vitalita každému živému tvoru. Vystihnout ji umělecky však dokáže jedině člověk. Ten slunce odjakživa ztvárňuje na všech výjevech, kterými chce vyjádřit své pocity štěstí.

Averz medaile Štěstí vyobrazuje laskavé slunce na podkladu z ryzího zlata, jež umocňuje jeho živoucí sílu. Autorkou předlohy je ak. soch. Majka Wichnerová. Reverzu, na němž prostor pro vaše věnování lemují drobné hvězdy a logo České mincovny, se zhostil Karel Plíva.

Medaile pro štěstí patří k nejkrásnějším darům, kterými věnujete světlo a lásku tomu, kdo je zrovna potřebuje. Štěstí v životě člověka hraje významnou úlohu a pro jeho dosažení byly a jsou využívány četné rituály, symboly a magické předměty. Jedním z nich jsou také mince. Šťastné mince se nosily a nosí na krku, vhazují se do studny, námořníci je přibíjeli pod podkovu na stožár. Kulaté ploché předměty ze vzácných kovů byly vždy považovány za nositele dobra. Obdarujte své blízké medailí pro štěstí a ukažte jim, jak velmi vám záleží na jejich úsměvu.

Štěstí se prý nedá koupit. Medaile pro štěstí však ano. V podobě umělecky zpracovaného zlata je pak nejen projevem srdečnosti, ale také noblesní záležitostí. Zlaté pamětní medaile Štěstí s věnováním slouží jako univerzální a výjimečný dárek, který svou vysokou hodnotu uchovává po celý život.

Materiál: Zlato
Váha: 3,49 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 19 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: ak. soch. Majka Wichnerová
Autor reverzu: Karel Plíva
Číslo: 30856-611
Datum emise: Listopad 2013
Balení: Zlatá papírová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč