1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá mince 0,5 g Mickey Mouse Bláznivé letadlo proof
Zpět

Zlatá mince 0,5 g Mickey Mouse Bláznivé letadlo proof

Cena (osvobozeno od DPH)
1 540 Kč
60 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84120-651


Orientační výkupní cena 1 155 Kč

Mickey Mouse

Černobílá groteska Plane Crazy z roku 1928 se může pochlubit mimořádným prvenstvím – vůbec poprvé se v ní objevil animovaný myšák jménem Mickey, kterého si zamilovaly generace dětí i dospělých. Právem jí proto patří zlatá mince z Disneyho sběratelské série.

Mickey Mouse, kterého okouzlil fenomenální úspěch Charlese Lindbergha, se rovněž chce stát slavným pilotem. Prototyp letounu na psí pohon, který sestrojí se svými přáteli, sice selže, ale důvtipný myšák se nenechá odradit. Další výtvor se však splaší a unese jeho kamarádku Minnie. Když Mickey konečně získá vládu nad letadlem, doufá, že mu pilotní schopnosti pomohou získat Minnieino srdce, ale ukáže se, že ani letci nemají úspěch u žen zaručený.

Reverzní strana mince patří myšákovi Mickeymu v kokpitu jeho podomácku vyrobeného letadla – v rukou třímá podkovu pro štěstí, kterou dostal od své kamarádky Minnie. Averzní strana pak obsahuje profil a jméno Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS 50 CENTS (NZD) a rok emise 2016, tedy atributy emitenta mince, kterým je tichomořský ostrov Niue. Autorem výtvarné podoby oficiálně licencované mince je designový tým Novozélandské mincovny.

Součástí mince o hmotnosti jedné poloviny gramu je balení v podobě sběratelské karty s ilustrací zachycující moment, kdy se Mickey chystá vzlétnout do oblak.

Materiál
Zlato
Váha
0,5 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
11 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84120-651
Emisní náklad
5000 ks
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue