1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá mince 0,5 g Mickey Mouse Christmas Carol proof
Zpět

Zlatá mince 0,5 g Mickey Mouse Christmas Carol proof

Cena (osvobozeno od DPH)
1 540 Kč
60 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84162-651


Mickey Mouse

Další zlatá mince z cyklu věnovaného nejslavnějším rolím Mickeyho Mouse je inspirována krátkým animovaným filmem Mickeyho Vánoční koleda. Ten je adaptací klasického příběhu Charlese Dickense z roku 1843.

Postavy z viktoriánské povídky hrají oblíbené postavičky z nejrůznějších Disneyovek. Roli hamižného Ebenezera Scrooge, kterého napraví setkání s duchy Vánoc, si nemohl střihnout nikdo jiný než strýček Skrblík – vždyť původně to byla právě Dickensova postava, která kačerovi dala jméno. Samotný myšák Mickey pak v příběhu ztvárňuje písaře Boba Cratchita, kterého Scrooge odírá z kůže i o Vánocích, kdy chce být se svou rodinou. Mezi plejádou postav se dále mihnou například kačer Donald, pes Goofy či cvrček Jiminy. Snímek natočený roku 1983 byl prvním Mickeyho vystoupením v kinech po dlouhých 30 letech a jednalo se o jednoznačný úspěch. Kritika byla nadšená a Vánoční koleda se dočkala nominace na Oscara.

Mince, která vychází v oficiální Disneyho licenci, je dílem kolektivu mincovny New Zealand Mint. Na reverzní stranu její výtvarníci umístili veselý portrét Mickeyho Mouse s cylindrem a šálou, který je díky technologii kolorování vyveden v živých barvách. Na averzní straně mince se pak nacházejí portrét a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnota 2 DOLLARS 50 CENTS (NZD) a ročník emise 2017 – tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue.

„Minimince“, jejíž hmotnost čítá jednu polovinu gramu, je zasazena do sběratelské kartičky s barevnou ilustrací převzatou z úvodního záběru filmu.
 

Materiál
Zlato
Váha
0,5 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
11 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84162-651
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
listopad 2017
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue