Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad

Zlatá půluncová číslovaná medaile Karel Gott - Zpěvák proof

Cena (včetně DPH)
32 950 Kč
1 287 €
Stav skladu
Skladem
Číslo
31490-631


Zlaté medaile Karla Gotta vycházejí v nákladu 500 kusů a součástí každého je číslovaný certifikát pravosti. Těchto prvních 300 kusů je navíc ručně číslováno přímo na hraně medaile!

V roce 2013 vydala Česká mincovna pamětní medaile s motivem pětasedmdesátých narozenin Karla Gotta. Všechny zlaté medaile byly vyprodány krátce po dni emise, a potvrdilo se tak, že se mistr těší mimořádné oblibě. Karel Gott co nevidět oslaví další životní jubileum – tentokrát osmdesáté – a při této příležitosti se v nové třídílné minisérii zlatých medailí postupně představí coby zpěvák, malíř a fenomén.

Pamětní medaile věnovaná Karlu Gottovi – zpěvákovi – připomíná ještě jedno kulaté výročí. Právě před padesáti lety totiž vznikl nesmrtelný hit Lady Carneval. Píseň s hudbou Karla Svobody a textem Jiřího Štaidla se v průběhu let dočkala šestatřiceti cizojazyčných mutací a zdobí ji ocenění z mezinárodního festivalu Zlatý kohout ‘68 v Riu de Janeiru. „Písničku jsme vymysleli v naprosté euforii. Jiří Karlu Gottovi slíbil, že ji na festival bude mít do rána hotovou. Tak jsme se s Jiřím sešli u mě v bytě a udělali si mejdan. A v tom volal Karel Gott. Lhali jsme mu, že už to máme. Ke čtvrté hodině ranní nás ale naštěstí opravdu políbila múza. Stačilo, aby Jiří vyřkl dvě slova – to první bylo „Lady“ a to druhé „Carneval“. Pak jsem zasedl k pianu a ráno byla naše Lady na světě,“ vzpomínal před lety legendární skladatel Karel Svoboda.

Autorem medaile se stal jablonecký medailér a pedagog Mgr. Petr Horák, který se podílel také na podobě pamětní ražby z roku 2013. Averzní strana předkládá mladistvý portrét zpěváka podtržený jeho podpisem, na kterém sedí symbolický zlatý slavík. Reverzní strana je pak věnována samotné Lady Carneval v podobě brazilské karnevalové tanečnice. Kompozici reverzu dotváří ještě notová osnova s letopočtem 1968.

Každou medaili doprovází číslovaný certifikát pravosti. Trojici narozeninových medailí – zpěvák, malíř, fenomén – si můžete uložit do speciální sběratelské etue. Zákazníci, kteří si zakoupí všechny tři medaile ve zlatém provedení (zpěvák, malíř, fenomén), budou mít možnost získat tuto krabičku zdarma. Platí do vyprodání zásob nebo do 10. 7. 2019.
 

Materiál
Zlato
Váha
15,56 g
Ryzost
999.9 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s číslováním
Autor averzu
Mgr. Petr Horák
Autor reverzu
Mgr. Petr Horák
Číslo
31490-631
Emisní náklad
300 ks
Datum emise
leden 2019
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna