Vánoce left
Vánoce 2019 right
vánoce 2019 center

Zlatá půluncová medaile Dalibor Janda proof

Cena (včetně DPH)
27 950 Kč
Stav skladu
Na žádanku
Číslo
31359-651
Sběratelská série


Slavíci ve zlatě

Sběratelská série pamětních medailí vyražených z jedné poloviny trojské unce ryzího zlata, které jsou věnovány našim nejzářivějším hudebním hvězdám, dospěla v roce 2018 do svého konce. „Slavíky ve zlatě“ uzavírá Dalibor Janda, který slaví 65. narozeniny.

V listopadu roku 2013 vydala Česká mincovna pamětní medaile s portrétem Karla Gotta. Medaile byly vyprodány krátce po dni emise a potvrdilo se, že čeští zpěváci populární hudby se těší mimořádné oblibě. Za přínos české kultuře si zaslouží také mimořádnou poctu, a tak vznikla celá série tematických ražeb nazvaná „Slavíci ve zlatě“. Dalšími osobnostmi hudební síně slávy, které se postupně objevily v ryzím zlatě, se stali Waldemar Matuška, Lucie Bílá, Hana Zagorová, Miroslav Žbirka a Marta Kubišová. Poslední hvězdou je Dalibor „Hurikán“ Janda – zpěvák, textař a skladatel, který získal Zlatého slavíka třikrát v řadě v letech 1986, 1987 a 1988. Mezi jeho největší a dodnes populární hity patří například Hurikán, Kde jsi, Padá hvězda, Vchází bez vyzvání, Hráli jsme kličkovanou, Žít jako kaskadér, Tisíckrát krásnější či Oheň, voda, vítr. Spolupracoval na nich především s textařem Janem Krůtou, ale také předními skladateli Karlem Svobodou a Ladislavem Štaidlem.

Pamětní medaile je opět dílem talentovaného umělce MgA. Martina Daška. Averzní stranu věnoval věrnému portrétu charismatického zpěváka a do opisu umístil jeho jméno DALIBOR JANDA. Reverzní strana pak nese originální koláž, která se skládá z gramofonové desky, pneumatiky, kytary se dvěma krky a dynamických nápisů HURIKÁN, ŽÍT JAKO KASKADÉR, ZLATÝ SLAVÍK a 1986-87-88.

Jakmile bude vyprodáno prvních 100 číslovaných kusů zlatých půluncových medailí, bude do prodeje uveden zbytek emisního nákladu čítající 200 kusů. Nezapomeňte, že kompletní kolekci „Slavíků ve zlatě“ si můžete uložit do elegantního sběratelského boxu.
 

Materiál
Zlato
Váha
15,56 g
Ryzost
999.9 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslo
31359-651
Emisní náklad
200 ks
Datum emise
březen 2018
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna