Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Zlatá půluncová medaile Dominik Hašek proof

Cena (včetně DPH)
25 000 Kč
973 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30998-611

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Máme tu čest představit Vám pamětní medaili věnovanou našemu nejúspěšnějšímu hokejovému brankáři v dějinách – Dominiku Haškovi – která vychází u příležitosti jeho uvedení do Hokejové síně slávy v Torontu.

Budoucí "Dominátor" začal hrát hokej ve věku šesti let. Jeho nezpochybnitelný talent mu umožnil stát se mimo jiné nejmladším reprezentačním brankářem v historii Československa, několikanásobným mistrem republiky a vítězem Stanley Cupu a samozřejmě také olympijským medailistou! Přes nespočetná tuzemská i světová vítězství a ocenění se do povědomí celého národa zapsal právě svou vítěznou účastí v "Turnaji století" – olympijském hokejovém turnaji konaném v roce 1998 v japonském Naganu. Zlatá medaile znamenala náš historicky první olympijský titul v ledním hokeji a to navíc v době, kdy se turnaje účastnili nejlepší světoví hráči!

Medaile a Dominik Hašek k sobě zkrátka nerozlučně patří. Autorem jeho zlaté pamětní medaile je špičkový akademický sochař Jiří Dostál. Averz medaile věnoval portrétu brankáře, který je vyveden do těch nejmenších detailů, a datu vstupu prvního českého hokejisty do síně slávy HHOF. Na reverzu, který dokazuje hokejové nadání už v útlém věku, můžeme obdivovat brankářský postoj Dominika Haška na samém začátku i na vrcholu jeho kariéry.

Jedna z největších hvězd českého sportovního nebe si zaslouží obdiv, ať už jste nadšení numismatici nebo zapálení sportovní fanoušci, a zlatá pamětní medaile zaručí, že její záře nikdy nepohasne!

Materiál
Zlato
Váha
15,56 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. soch. Jiří Dostál
Autor reverzu
ak. soch. Jiří Dostál
Číslo
30998-611
Emisní náklad
200 ks
Datum emise
leden 2015
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna