Narození dítěte 2017

Zlatá půluncová medaile Dominik Hašek proof

Prodejní místa Zobrazit
Číslo 30998-611

Máme tu čest představit Vám pamětní medaili věnovanou našemu nejúspěšnějšímu hokejovému brankáři v dějinách – Dominiku Haškovi – která vychází u příležitosti jeho uvedení do Hokejové síně slávy v Torontu.

Budoucí "Dominátor" začal hrát hokej ve věku šesti let. Jeho nezpochybnitelný talent mu umožnil stát se mimo jiné nejmladším reprezentačním brankářem v historii Československa, několikanásobným mistrem republiky a vítězem Stanley Cupu a samozřejmě také olympijským medailistou! Přes nespočetná tuzemská i světová vítězství a ocenění se do povědomí celého národa zapsal právě svou vítěznou účastí v "Turnaji století" – olympijském hokejovém turnaji konaném v roce 1998 v japonském Naganu. Zlatá medaile znamenala náš historicky první olympijský titul v ledním hokeji a to navíc v době, kdy se turnaje účastnili nejlepší světoví hráči!

Medaile a Dominik Hašek k sobě zkrátka nerozlučně patří. Autorem jeho zlaté pamětní medaile je špičkový akademický sochař Jiří Dostál. Averz medaile věnoval portrétu brankáře, který je vyveden do těch nejmenších detailů, a datu vstupu prvního českého hokejisty do síně slávy HHOF. Na reverzu, který dokazuje hokejové nadání už v útlém věku, můžeme obdivovat brankářský postoj Dominika Haška na samém začátku i na vrcholu jeho kariéry.

Jedna z největších hvězd českého sportovního nebe si zaslouží obdiv, ať už jste nadšení numismatici nebo zapálení sportovní fanoušci, a zlatá pamětní medaile zaručí, že její záře nikdy nepohasne!

Materiál: Zlato
Váha: 15,56 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 28 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: ak. soch. Jiří Dostál
Autor reverzu: ak. soch. Jiří Dostál
Číslo: 30998-611
Emisní náklad: 200 ks
Datum emise: Leden 2015
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč