Zlatá půluncová medaile Karel Fiala - Limonádový Joe proof

Zlatá půluncová medaile Karel Fiala - Limonádový Joe proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2015
Emisní náklad
100 ks
Orientační výkupní cena produktu je Na dotaz. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Hvězdy stříbrného plátna

Nalézt mezi Čechy někoho, kdo nezná fenomenální komedii s názvem Limonádový Joe aneb Koňská opera, není jednoduchý úkol. Srdce diváků si totiž snímek z roku 1964 získal velmi snadno – neotřelému zpracování, úžasnému konverzačnímu humoru a skvělým hereckým výkonům se totiž nedá odolat. Během promítání v kinech snímek zhlédlo více než 4,5 milionu diváků. K věhlasu filmu natočeného na motivy knihy Jiřího Brdečky přispěl jednoznačně i představitel titulní role Karel Fiala. Jeho přesvědčivý výkon v roli ctnostného pistolníka jménem Joe zůstane navždy zapsán ve filmové historii. K 90. narozeninám Karla Fialy připravila Česká mincovna mimořádnou emisi zlaté pamětní medaile.

Karel Fiala, narozený 3. srpna 1925 v Ostravě, sice proslul zejména svou neodolatelnou postavou ze stříbrného plátna, ale jeho hlavní láskou a osudem byl zpěv. Vystudoval jej na Státní konzervatoři v Praze a po dvouletém angažmá v Národním divadle natrvalo zakotvil v Hudebním divadle v Karlíně. Tam uchvátil diváky v řadě význačných představení. Během svého života se stihl třikrát oženit a je pyšným otcem čtyř synů.

Česká mincovna svou novou ražbou připomíná nejen dílo jubilanta samotného, ale zároveň oslavuje vskutku výjimečný kinematografický počin Oldřicha Lipského. Na averzní straně medaile nalézáme současný portrét Karla Fialy spolu s jeho jménem a výročím. Reverzu dominuje podobizna herce coby Limonádového Joeho, která je doplněna názvem filmu a datem jeho vzniku.

Pamětní medaile z ryzího zlata zpestří všechny sbírky a obohatí je o další mistrovské dílo autora MgA. Martina Daška.

Specifikace

Číslo
31071-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
15,56 g
Průměr
28 mm
Balení
Vínová kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...