Narození dítěte 2017

Zlatá půluncová medaile Václav Thám proof

Cena (včetně DPH) 24 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Nyní nedostupné
Číslo 31066-631

99 kusů

Jistě se shodneme na tom, že v soutěžích České národní banky se utkává výkvět české medailérské školy a je škoda, že vítězná realizace může být jenom jedna. Česká mincovna proto dává šanci nejkrásnějším nerealizovaným návrhům – poprvé přišla řada na téma 500Kč mince, kterým je 250. výročí narození českého divadelníka, básníka a představitele národního obrození Václava Tháma.

Jeho život je zahalen rouškou tajemství, ale jedna věc je jistá – Thámovou osudovou láskou bylo divadlo. Působil ve vlasteneckém divadle jménem Bouda, jehož vznik podnítil, v divadle U Hybernů i u kočovných společností hrajících po Rakousku-Uhersku. Exceloval jako herec, režisér i dramatik – za svůj život napsal nebo přeložil až 200 divadelních her.

Emise zlaté půluncové medaile vychází z jednoho z oceněných nerealizovaných návrhů stříbrné 500Kč mince a je vydávána s laskavým svolením České národní banky. Návrh ak. soch. Zbyňka Fojtů oslovil komisi ČNB klasickým medailérským zpracováním portrétního averzu i věcného reverzu zobrazujícího názvy Thámových děl.

Emisní náklad pouhých 99 ks je stejně výjimečný jako osoba národního buditele – medaile jsou navíc ručně číslovány na hraně. Nenechte si ujít umělecké dílo nesoucí vlastenecké poselství a zajímavý investiční potenciál!

Materiál: Zlato
Váha: 15,56 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 28 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Autor reverzu: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Číslo: 31066-631
Emisní náklad: 99 ks
Datum emise: Říjen 2015
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč