Zlatá půluncová medaile Založení Československých legií proof

Cena (včetně DPH) 25 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Vyprodáno
Číslo 30894-631

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených

99 kusů

Letos v srpnu si připomínáme sto let od založení Československých legií – sto let od chvíle, kdy se odvážní muži chopili zbraní a začali svojí krví psát dějiny samostatného československého státu. Česká mincovna vyjádřila úctu a vděk mnohdy zapomenutým hrdinům mimořádnou emisí zlaté medaile.

Jedná se o jeden z nejkrásnějších nerealizovaných návrhů stříbrné 200Kč mince, který vychází s laskavým svolením České národní banky. MgA. Josef Šafařík, Ph.D. vtiskl svůj hold odkazu našich hrdinných předků do jedné poloviny unce ryzího zlata. Averzní strana medaile je poctou náborovému plakátu, který vyzývá ke vstupu dobrovolníků do Československých legií, od umělce a legionáře Vojtěcha Preissiga. Vedle praporečníků nese averz též nápis VZNIK ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍ a výroční letopočty 1914-2014. Reverzní straně pak dominuje heslo ZA SVOBODU vepsané do čepele, které je obklopeno názvy bojišť, kde naše legie působily a významným způsobem na sebe upozornily.

Nenechte si ujít zlatou medaili věnovanou zlomovému momentu naší historie! Výjimečnost tématu i medaile samotné podtrhuje emisní náklad pouhých 99 ks – všechny jsou navíc ručně číslovány na hraně!

Materiál: Zlato
Váha: 15,56 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 28 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s číslováním
Číslo: 30894-631
Emisní náklad: 99 ks
Datum emise: Srpen 2014
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Nákupní košík 0 Kč