Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. PRO SBĚRATELE
  3. Pamětní medaile
  4. Zlatá půluncová medaile Založení Československých …
Zpět

Zlatá půluncová medaile Založení Československých legií proof

Cena (včetně DPH)
25 950 Kč
1 009 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30894-631

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Medaile bankovních soutěží 2014

Letos v srpnu si připomínáme sto let od založení Československých legií – sto let od chvíle, kdy se odvážní muži chopili zbraní a začali svojí krví psát dějiny samostatného československého státu. Česká mincovna vyjádřila úctu a vděk mnohdy zapomenutým hrdinům mimořádnou emisí zlaté medaile.

Jedná se o jeden z nejkrásnějších nerealizovaných návrhů stříbrné 200Kč mince, který vychází s laskavým svolením České národní banky. MgA. Josef Šafařík, Ph.D. vtiskl svůj hold odkazu našich hrdinných předků do jedné poloviny unce ryzího zlata. Averzní strana medaile je poctou náborovému plakátu, který vyzývá ke vstupu dobrovolníků do Československých legií, od umělce a legionáře Vojtěcha Preissiga. Vedle praporečníků nese averz též nápis VZNIK ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍ a výroční letopočty 1914-2014. Reverzní straně pak dominuje heslo ZA SVOBODU vepsané do čepele, které je obklopeno názvy bojišť, kde naše legie působily a významným způsobem na sebe upozornily.

Nenechte si ujít zlatou medaili věnovanou zlomovému momentu naší historie! Výjimečnost tématu i medaile samotné podtrhuje emisní náklad pouhých 99 ks – všechny jsou navíc ručně číslovány na hraně!

Materiál
Zlato
Váha
15,56 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s číslováním
Číslo
30894-631
Emisní náklad
99 ks
Datum emise
srpen 2014
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna