1. Eshop
  2. PRO SBĚRATELE
  3. Zlatá uncová investiční mince Český lev 2019 reverse proof
Zpět

Zlatá uncová investiční mince Český lev 2019 reverse proof

Cena (osvobozeno od DPH)
42 551 Kč
Stav skladu
Do 10 dnů
Číslo
75657-651


Český lev 2019

Investiční mince České mincovny „Český lev“ se poprvé představily v roce 2017 a záhy se s velkým úspěchem zařadily po bok slavných světových protějšků. Do svých portfolií je zařadili spokojení investoři z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Číny, Hong Kongu, Jižní Koreje, Kanady a Spojených států amerických. Do své nabídky si je vyžádal rovněž největší online distributor drahých kovů na světě a získaly evropskou ochrannou známku. Vedle investičního potenciálu zaujaly také atraktivním vlasteneckým reliéfem, který se dočkal několika obměn. Jednou z nich je uncová zlatá mince ražená v nevšedním provedení „reverse proof“.

Mince tohoto typu vyrazila Česká mincovna poprvé v roce 2018. Jak název „reverse proof“ napovídá, jedná se o protiklad kvality „proof“. Plocha takových mincí je matná a zrcadlovým leskem se vyznačuje vystupující reliéf.

Reverzní strana mince nese dvouocasého lva, Svatováclavskou korunu, plamennou svatováclavskou orlici na štítu a lipové ratolesti. Okružní kompozice nese opis ČESKÁ REPUBLIKA a uvádí specifikace mince. Averzní strana vedle ozdobné ratolesti předkládá portrét a jméno královny Alžběty II., letopočet emise 2019 a nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD) – tj. atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí. Reliéf mince je dílem Asamata Baltaeva, DiS., který vyšel z původní kresby vytvořené Jaroslavem Bejvlem.

Každá mince je uložena do ochranné kapsle, která brání přístupu nežádoucích vnějších vlivů.

Materiál
Zlato
Váha
31,1 g
Ryzost
999.9 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Autor averzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Číslo
75657-651
Emisní náklad
600 ks
Datum emise
červen 2019
Balení
kapsle
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
50 NZD