Narození dítěte 2017

Zlatá uncová medaile Olbram Zoubek - Ifigenie proof

Cena (včetně DPH) 54 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Nyní nedostupné
Číslo 31023-631

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených
  • Pokračování úspěšné sběratelské série.
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.

Umění pro Václava Havla

Sedm význačných českých umělců navazuje na trvalý odkaz pravdy a lásky, který zanechal svému národu první český prezident Václav Havel. Bořek Šípek, Jiří David, Kurt Gebauer, Aleš Lamr, David Černý, Jaroslav Róna a Olbram Zoubek spojili své síly s Českou mincovnou a Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Společně se rozhodli stvořit krásný a významem velký počin – sérii atraktivních medailí s názvem Umění pro Václava Havla. Výtěžek z jejich prodeje bude věnován na obnovu kostela sv. Anny – Pražské křižovatky, a splní tak posmrtně velké přání bývalého prezidenta, který nás opustil v 75 letech roku 2011.

Světoznámý sochař Olbram Zoubek daroval Václavu Havlovi okouzlující sochu zlatovlasé Ifigenie, již vytvořil roku 1986 inspirován významným dílem antického dramatika, básníka a filosofa Euripida. To bylo tehdy uváděno v divadle na Zábradlí v režii Jana Kačera. Jedná se o umělcovu vůbec nejmilejší sochu a prezidentovi ji věnoval coby vyjádření své hluboké úcty k jeho osobnosti. Ten ji následně umístil na čestné místo ve své pracovně.

Dagrmar Havlová uvádí pamětní medaili

Zlatá uncová medaile Olbram Zoubek – Ifigenie ve špičkové kvalitě proof uvádí stejnojmenné mistrovské dílo v netradiční podobě reliéfní plastiky. Motiv averzu doplňuje podpis autora a na opisu také text OLBRAM ZOUBEK – IFIGENIE. Reverz předkládá tklivý výjev srdce na dlani spolu s dvojjazyčným nápisem PRAŽSKÁ KŘIŽOVATKA. Obě strany medaile připravil pro ražbu na základě výtvarného návrhu samotného Olbrama Zoubka akademický sochař Zbyněk Fojtů. Medaile z ryzího zlata o hmotnosti jedné unce je důstojně uložena v exkluzivní dřevěné etuji. Je přímo stvořena, aby do vašich sbírek vnesla svěží umělecký vítr společně s výrazným investičním potenciálem. Může se však stát chloubou pouhých 100 kolekcí, jelikož emise je striktně limitována. Přispějte na dobrou věc a udělejte si radost mimořádným kouskem umělecky zpracovaného zlata!

Materiál: Zlato
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: ak. soch. Olbram Zoubek/ak. soch. Zbyněk Fojtů
Autor reverzu: ak. soch. Olbram Zoubek/ak. soch. Zbyněk Fojtů
Číslo: 31023-631
Emisní náklad: 100 ks
Datum emise: Březen 2015
Balení: Exkluzivní dřevěná etue
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč