Vánoce 2018 - tipy na dárky z Mincovny
Vánoce 2018 - dárky z ryzího kovu z Mincovny
  1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. Zlatá uncová medaile Olbram Zoubek - Ifigenie proof
Zpět

Zlatá uncová medaile Olbram Zoubek - Ifigenie proof

Cena (včetně DPH)
54 950 Kč
2 124 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31023-631


Orientační výkupní cena Na dotaz

Umění pro Václava Havla

Sedm význačných českých umělců navazuje na trvalý odkaz pravdy a lásky, který zanechal svému národu první český prezident Václav Havel. Bořek Šípek, Jiří David, Kurt Gebauer, Aleš Lamr, David Černý, Jaroslav Róna a Olbram Zoubek spojili své síly s Českou mincovnou a Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Společně se rozhodli stvořit krásný a významem velký počin – sérii atraktivních medailí s názvem Umění pro Václava Havla. Výtěžek z jejich prodeje bude věnován na obnovu kostela sv. Anny – Pražské křižovatky, a splní tak posmrtně velké přání bývalého prezidenta, který nás opustil v 75 letech roku 2011.

Světoznámý sochař Olbram Zoubek daroval Václavu Havlovi okouzlující sochu zlatovlasé Ifigenie, již vytvořil roku 1986 inspirován významným dílem antického dramatika, básníka a filosofa Euripida. To bylo tehdy uváděno v divadle na Zábradlí v režii Jana Kačera. Jedná se o umělcovu vůbec nejmilejší sochu a prezidentovi ji věnoval coby vyjádření své hluboké úcty k jeho osobnosti. Ten ji následně umístil na čestné místo ve své pracovně.

Dagrmar Havlová uvádí pamětní medaili

Zlatá uncová medaile Olbram Zoubek – Ifigenie ve špičkové kvalitě proof uvádí stejnojmenné mistrovské dílo v netradiční podobě reliéfní plastiky. Motiv averzu doplňuje podpis autora a na opisu také text OLBRAM ZOUBEK – IFIGENIE. Reverz předkládá tklivý výjev srdce na dlani spolu s dvojjazyčným nápisem PRAŽSKÁ KŘIŽOVATKA. Obě strany medaile připravil pro ražbu na základě výtvarného návrhu samotného Olbrama Zoubka akademický sochař Zbyněk Fojtů. Medaile z ryzího zlata o hmotnosti jedné unce je důstojně uložena v exkluzivní dřevěné etuji. Je přímo stvořena, aby do vašich sbírek vnesla svěží umělecký vítr společně s výrazným investičním potenciálem. Může se však stát chloubou pouhých 100 kolekcí, jelikož emise je striktně limitována. Přispějte na dobrou věc a udělejte si radost mimořádným kouskem umělecky zpracovaného zlata!

Materiál
Zlato
Váha
31,1 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s číslováním
Autor averzu
ak. soch. Olbram Zoubek/ak. soch. Zbyněk Fojtů
Autor reverzu
ak. soch. Olbram Zoubek/ak. soch. Zbyněk Fojtů
Číslo
31023-631
Emisní náklad
100 ks
Datum emise
březen 2015
Balení
Exkluzivní dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna