Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad

Zlatá uncová medaile Petřínská rozhledna proof

Cena (včetně DPH)
49 950 Kč
1 956 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31217-621
Sběratelská série


Rozhledny

Desátým přírůstkem sběratelské série pamětních medailí nazvané Rozhledny je stavba inspirovaná proslulou Eiffelovou věží – Petřínská rozhledna –, která se představuje v jedné trojské unci ryzího zlata.

Petřínská rozhledna je elegantním důkazem toho, že vyhlídkové věže nemusejí vyrůstat jenom v horských oblastech. Stojí v nadmořské výšce 318 m n. m. a je jednou z nejvýraznějších dominant stověžaté Prahy. Z temene návrší Petřín, které se tyčí nad Malou Stranou, mohou její návštěvníci obdivovat majestátní panorama hlavního města s dominantním Pražským hradem a vinoucí se řekou Vltavou. To ale není vše – z plošiny nacházející se ve výšce 55 metrů mohou za jasného počasí spatřit také mytický Říp, České středohoří a Brdy, na dalekém severovýchodě pak dokonce i krkonošský masiv.

Petra Brodská, DiS., talentovaná medailérka a autorka výtvarného návrhu ražby, věnovala averzní stranu pohledu na osmibokou ocelovou věž od její paty a opisu PETŘÍNSKÁ ROZHLEDNA. Reverz nese detailní pohled na příhradovou konstrukci a jedno z osmi ramen ukotvených v kamenných blocích spolu s následujícími texty: VÝŠKA 65 m; 324 m n. m.; 299 SCHODŮ (tj. počet stupňů, kterými je věž ovinuta).

Ucelenou kolekci zlatých medailí si můžete uložit do luxusní sběratelské etue z tmavého dřeva, kterou najdete v sortimentu České mincovny.

Materiál
Zlato
Váha
31,1 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Petra Brodská, DiS.
Číslo
31217-621
Emisní náklad
300 ks
Datum emise
březen 2017
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna