Narození dítěte 2017

Zlatá uncová medaile Rozhledna Babylon proof

Cena (včetně DPH) 49 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 30905-621

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.
  • Pokračování úspěšné sběratelské série.

Rozhledny

Česká republika je zemí zaslíbenou rozhlednám. A právě nejkrásnějším vyhlídkovým věžím rozesetým po celé naší vlasti věnovala Česká mincovna vlastní sběratelskou sérii. Každým rokem vám v ní představíme tři rozhledny – poslední medaile roku 2014 je věnována Babylonu.

Babylon je jméno jedné z nejstarších rozhleden na Moravě. Vévodí temeni Zeleného vrchu, který se tyčí 491 metrů nad mořem. Kamennou věž v empírovém stylu nechal v roce 1831 vybudovat majitel náměšťského panství hrabě Jindřich Vilém Haugwitz. 24,5 metrů vysoká rozhledna má čtyřhranný půdorys, vyšší patra jsou pak osmistěnná.

Série je autorským počinem trojice Jan Hásek, Luboš Charvát, Josef Oplištil. Po prvních dvou jmenovaných přišla v sérii řada na zkušeného umělce Josefa Oplištila. Averzu dominuje vyobrazení rozhledny zakomponované do směrové růžice. Reverzní stranu pak autor věnoval mapě Kramolína, obce, kde se Babylon nachází, a střelce kompasu.

Celkem v sérii vyjde dvanáct emisí, na které si můžete pořídit luxusní dřevěnou etui. Nedovolte, aby vaše sbírka byla nekompletní – emise zlatých uncových medailí je omezena pouhými 300 kusy!

Materiál: Zlato
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s popisem
Autor averzu: MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu: MgA. Josef Oplištil
Číslo: 30905-621
Emisní náklad: 300 ks
Datum emise: Prosinec 2014
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč