Narození dítěte 2017

Zlatá uncová medaile Rozhledna Cvilín proof

Cena (včetně DPH) 49 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 31015-621

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.
  • Pokračování úspěšné sběratelské série.

Rozhledny

Oblíbená série Rozhledny od České mincovny se dočkala již pátého přírůstku. Svou majestátností ji zpestřila kamenná rozhledna Cvilín. Vedle medaile z ryzího zlata o hmotnosti jedné unce nabízí Česká mincovna také luxusní dřevěnou etuji, která půvab malých uměleckých děl ještě podtrhne.

Rozhledna Cvilín, stojící na stejnojmenném kopci u města Krnova, ční do výšky 436 metrů nad mořem a poskytuje tak úchvatné výhledy do okolí. Při dobré viditelnosti lze spatřit beskydské dominanty Radhošť, Smrk i Lysou horu. Při pohledu opačným, tedy západním směrem je možné zahlédnout vrcholky Hrubého Jeseníku – Praděd, Vysokou Hůl, Petrovy kameny i Biskupskou kupu.

Válcovitá stavba dosahuje výšky 29 metrů a nahoru vede 144 dřevěných schodů. O vznik tohoto architektonického skvostu se v letech 1901–1903 zasloužila krnovská sekce Moravsko-slezského sudetského horského spolku. Podobu jí pak vtiskl architekt Ernst Latzel. Její ozdobou byla toho času také unikátní věžička, tu však rozhledna ztratila při opravách po druhé světové válce, kdy sloužila jako pozorovatelna německého vojska. Šedesátá léta jí přisoudila funkci televizního vysílače a vzhled stavby narušily antény. Nedávná rekonstrukce ale rozhledně vrátila původní funkci a ta se tak stala vyhledávaným turistickým cílem.

Zlatá uncová medaile Rozhledna Cvilín je dalším výjimečným dílem zkušeného medailéra Luboše Charváta. Averz výtvarník věnoval impozantnímu pohledu na věž ukrytou v listoví a nápisu ROZHLEDNA CVILÍN. Reverz tvoří decentní koláž výhledu z rozhledny – cimbuří, motiv listů a v pozadí také další významná stavba cvilínského kopce – poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení sv. kříže. Texty pak uvádí fakta – výška 29 m, 144 schodů, 436 m n. m. Mistrovský kousek umělecky zpracovaného zlata bude nejen novou chloubou vaší numismatické kolekce, ale i promyšlenou investicí. Neodkládejte rozhodnutí uložit své peníze ušlechtilým způsobem – emise je limitována pouhými 300 kusy!

Materiál: Zlato
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s popisem
Autor averzu: Luboš Charvát
Autor reverzu: Luboš Charvát
Číslo: 31015-621
Emisní náklad: 300 ks
Datum emise: Červenec 2015
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč