Narození dítěte 2017

Zlatá uncová medaile Rozhledna Žalý proof

Cena (včetně DPH) 49 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 31012-621

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.
  • Pokračování úspěšné sběratelské série.

Rozhledny

Když se řeknou Krkonoše, vybaví se většině z nás Sněžka, Harrachov či národní park KRNAP. Pohoří má však i další unikáty, mezi něž bezesporu patří rozhledna Žalý – jediná krkonošská kamenná vyhlídková věž. Její dech beroucí výhledy Českou mincovnu oslovily natolik, že se stavbě rozhodla věnovat další emisi z oblíbené série Rozhledny. Medaile Rozhledna Žalý z ryzího zlata o váze jedné unce je první ražbou tohoto cyklu v roce 2015, kterou během roku doplní Krásenský vrch a Cvilín. Vyhraďte si pro ně místo ve svých sbírkách již nyní!

Rozhledna Žalý je dominantou zalesněného vrchu Přední Žalý a stojí ve výšce 1061 metrů nad mořem. Její původ sahá do roku 1836, kdy hrabě Jan Harrach nechal vystavět původní dřevěnou konstrukci. O 53 let později bylo dřevo nahrazeno železem a krátce nato byla přistavěna dřevěná vyhlídková restaurace. Ani to však neměla být konečná podoba rozhledny. Tu stavba získala až roku 1892, kdy byla přebudována na jedinou kamennou rozhlednu v Krkonoších. Rozhledna Žalý se v tomto stavu dochovala dodnes a pyšní se výškou 18 metrů. Návštěvníci se k ní snadno dostanou po červené turistické značce z Benecka, ti pohodlnější pak pomocí sedačkové lanovky z Herlíkovic. V každém případě se jim naskytne pohled na mimořádná panoramata Krkonoš, Jizerských i Orlických hor a Českého ráje.

Autorství zlaté uncové medaile Rozhledna Žalý náleží českému medailérovi MgA. Janu Háskovi. Uváženost této volby dokazuje okouzlující zpracování rubové i lícové strany obzvláště vynikající ve špičkové kvalitě proof. Averzu medaile vévodí plastika rozhledny, která je věrnou kopií skutečné předlohy. Reverz nám umožňuje nahlédnout do krajiny v okolí rozhledny. Ke koupi medaile vyzývá jak vysoká umělecká hodnota medaile, tak její lákavý investiční potenciál. Nepromarněte šanci dát svým finančním rezervám nádhernou podobu. Náklad čítá pouhých 300 kusů!

Materiál: Zlato
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s popisem
Autor averzu: Mgr. A. Jan Hásek
Autor reverzu: Mgr. A. Jan Hásek
Číslo: 31012-621
Emisní náklad: 300 ks
Datum emise: Březen 2015
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna