Narození dítěte 2017

Zlatá uncová mince 50 let výročí Večerníčka proof

Cena (osvobozeno od DPH) 45 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 75134-611

Orientační výkupní cena: 43 653 Kč více

Přidat do oblíbených
  • Pokračování úspěšné sběratelské série.
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.

Večerníček slaví 50 let

Maxipes Fík, Bob a Bobek, Víla Amálka a Gorilí povídání – to jsou názvy čtyř dětských seriálů na dobrou noc, které obsáhne půvabná série Smart mincí s názvem Večerníček slaví 50 let. Zlaté a stříbrné ražby Česká mincovna realizuje při příležitosti nádherného kulatého výročí chvíle, kdy se rozverný kluk s novinovou čepicí na hlavě objevil na televizní obrazovce. Tento animovaný kamarád si jednoznačně zaslouží vlastní výjimečnou emisi – investiční zlatou uncovou minci 50 NZD ve špičkové kvalitě proof!

Pravidelný nedělní cyklus pro děti uvedla Československá televize pod názvem Večerníček v září roku 1965. Přibližně desetiminutovému pořadu předchází známá znělka s pihovatým klukem, který dětem z obrazovky hází lístky pohádek. Málokdo však ví, že se jedná o nejstarší televizní znělku v historii národní televize a jednu z nejstarších v Evropě. V roce 1973 bylo spuštěno vysílání oblíbeného pořadu každodenně, a Večerníček se tak pevně zabydlel v podvečerním vysílacím čase prvního programu, odkud se až v roce 2012 přestěhoval na program druhý. Jeho popularita tím ovšem nijak neutrpěla a od spuštění dětského kanálu ČT:D v roce 2013 je souběžně uváděn i tam.

Autorkou mince je zkušená medailérka Irena Hradecká, DiS., která věnovala reverz mince typickému výjevu Večerníčka, na nějž se každý den těší tisíce nejen dětských diváků v celé naší zemi. Averz je nositelem decentní kompozice nezbytných atributů emitenta a nominální hodnoty 50 NZD. Luxusní ražba s velkým investičním potenciálem je rovněž jedinečnou nostalgickou připomínkou okamžiků bezstarostného dětství. Taková by ve Vašich sbírkách rozhodně neměla chybět. Striktně limitovaný náklad však tuto unikátní investiční příležitost poskytne jen 50 z Vás. Uložte své peníze hravým způsobem.

Materiál: Zlato
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu: Irena Hradecká, DiS.
Číslo: 75134-611
Emisní náklad: 50 ks
Datum emise: Listopad 2015
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Niue
Nominální hodnota 50 NZD
Nákupní košík 0 Kč