Narození dítěte 2017

Zlato - Příběh neobyčejného kovu - 2. aktualizované vydání

Cena (včetně DPH) 999 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 21 dnů
Číslo 83016-001
Přidat do oblíbených
  • Na tento produkt nelze uplatnit dárkový poukaz.

Luxusní publikace pro opravdové milovníky zlata!

Víte, kolik zlata bylo dosud na světě vytěženo? Kolik vážil největší zlatý nuget? Kde se odehrála první zlatá horečka? Kolik zlata obsahují moře a oceány a kolik celý vesmír? Která zlatá mince je sběratelským skvostem? Jak fungují novodobé zlaté doly? Na tyto a mnohé další otázky dává odpověď tato výpravná a šíří zpracování tématu výjimečná encyklopedie z pera renomovaných autorů Bohumila J. Studýnky a Jana Struže.

Na 344 stranách kniha představuje zlato jako přírodní produkt mimořádných vlastností, který hýbal osudy jednotlivců i celých národů již v biblických dobách a který se stal pro lidstvo ztělesněním nepomíjivé kvality a hodnoty. Zlato zde vystupuje jak v roli peněžního kovu, tak třpytivého šperku, symbolu moci i předmětu náboženské úcty. Pohnuté příběhy zlatokopů z dob zlaté horečky se proplétají s popisem moderních těžebních postupů, tradiční využití zlata ve zlatnictví a šperkařství je konfrontováno s příklady jeho využití v průmyslu a kosmonautice.

Druhé, aktualizované a doplněné vydání publikace přináší aktuální informace o vývoji ceny zlata, objemu těžby a zlatých rezerv, poutavě představuje nové užití zlata v medicíně a plastické chirurgii, věnuje se zvažované podmořské těžbě i těžbě zlata u nás, pojednává o zlatém věku a pozemském ráji jako fenoménu lidstva, přináší fotografie nejkrásnějších českých mincí a zmiňuje i nově nalezené poklady v Jeruzalémě a na Litoměřicku.

Poutavý text je doprovázen stovkami nádherných fotografií a nemůže chybět ani kapitola věnovaná České mincovně!

Ryzost: 0 / 1000
Provedení: 4
Číslo: 83016-001
Datum emise: Prosinec 2014
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ne
Nákupní košík 0 Kč