Vánoční dárky pro ženy, muže i děti
Dárky pod stromeček pro všechny
Vánoce v Mincovně 2017
  1. Eshop
  2. DÁRKY
  3. Zlatý přívěsek Rybičky pro štěstí ve váze dukátu proof
Zpět

Zlatý přívěsek Rybičky pro štěstí ve váze dukátu proof

Cena (včetně DPH)
8 500 Kč
332 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30922-619

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Říká se, že člověk si uvědomí, co měl, až když to ztratí. Toto pořekadlo pak dvakrát platí pro štěstí. Jakmile ho máte, ani o něm nevíte. Přívěsek pro štěstí Rybičky vám to však může každý den připomínat. Život je obrovský a nespoutaný oceán, a pokud na své dobrodružné cestě potkáte někoho, komu záleží na tom, abyste byli šťastní, měla vaše existence smysl.

Česká mincovna připravila novou edici pro štěstí s motivem Rybiček, jejíhož návrhu se mistrně zhostila Bc. Zuzana Hubená, DiS. Dvě rybky vesele dovádějící ve vlnách a motto Štěstí je žít pro druhého jsou nosnými tématy averzu a činí tak z darování přívěsku významnou srdeční záležitost.

Zlaté rybky jsou nositelky štěstí, které symbolizují svou vyrovnaností, moudrostí a dlouhým životem. Ryba je jedním z osmi svatých symbolů Buddhových zastupující plodnost, hojnost a harmonii s proudem života. Staří Řekové věřili, že zlaté rybičky přivolávají úspěch v manželství a ve vztazích. Egypťané chovali zlaté rybičky pro zajištění rodinného štěstí a rozkvět domácí pohody. Pokud darujete dvojici rybiček jako svatební dar, je to považováno za projev velké přízně. Dáte tím totiž najevo, že přejete novomanželům, aby našli společné štěstí a byli požehnáni mnoha dětmi. Tato tradice pochází z Číny, kde se rybka řekne slovem yu, které současně znamená i bohatství a vyjadřuje tedy také vaše přání materiální prosperity.

Zlatý přívěsek je drahocennou upomínkou na milovanou osobu. Upomínkou, která nikdy nezestárne, nezevšední a neztratí svou hodnotu, stejně jako umělecky zpracované zlato. Vyznejte své city rafinovaně a elegantně - Rybičkami pro štěstí od České mincovny!

Materiál
Zlato
Váha
3,49 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
19 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Autor averzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Autor reverzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Číslo
30922-619
Datum emise
květen 2014
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Emitent
Česká mincovna