Slovak Euro Coins 2017 - set of Slovak euro coins Unesco 2017

Slovak Euro Coins 2017 - set of Slovak euro coins Unesco 2017

Stock state
In stock
Price
890 CZK
including VAT

The product can also be purchased directly in the stores of the Czech Mint

A discount voucher cannot be applied to the product.

Product description

Mezi slovenskými pamětihodnostmi zapsanými na seznamu světového dědictví UNESCO se nacházejí historická sídla s architektonickou i technickou hodnotou, ale také přírodní krásy. Sada slovenských oběžných mincí je v roce 2017 věnována Slovenskému krasu.

Povrch národního parku Slovenský kras, který na jihu přechází v maďarský Aggtelecký kras, je pustý, suchý, bez vody a známek lidské přítomnosti, pokrytý stepními loukami, křovinatými lesy, kaňony, závrty a propastmi. Kde jsou všechny ty divy, které z oblasti učinily jeden z nejpozoruhodnějších národní parků Evropy? Odpověď se ukrývá hluboko pod zemí. Tam se rozkládá komplex tvořený třinácti stovkami jeskyní, které oplývají bohatou krápníkovou výzdobou v čele s největším krápníkem ve střední Evropě – 33 metrů vysokým Krápníkem rožňavských jeskyňářů. Ve společnosti neživých útvarů, které vznikly působením vody na rozpustné horniny, najdeme ve tmě pod povrchem také vzácný ekosystém. Vedle netopýrů ho tvoří málo známé druhy – drobný ráček jménem krivák a ještě drobnější pavoukovec jménem štírenka.

Sada obsahuje všechny platné oběžné mince, které v roce 2017 vydala Národná banka Slovenska a vyrazila slovenská Mincovňa Kremnica. Jedná se o nominální hodnoty 1, 2, 5, 10, 20 a 50 c a 1 a 2 €, které jsou doplněny tematickým pamětním žetonem.

Komplet je uložen do speciálního blistru s přebalem.

Specifications

Code
41725-080
Numbered issue
No
Certificate
No
Fineness
0 / 1000
Weight
42.92 g
Czech Mint
Loading...