Vánoce 2018 - tipy na dárky z Mincovny
Vánoce 2018 - dárky z ryzího kovu z Mincovny
  1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. Zlatá uncová mince 50 let výročí Večerníčka proof
Zpět

Zlatá uncová mince 50 let výročí Večerníčka proof

Cena (osvobozeno od DPH)
45 950 Kč
1 777 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
75134-611
Sběratelská série


Orientační výkupní cena 43 653 Kč

Večerníček slaví 50 let

Maxipes Fík, Bob a Bobek, Víla Amálka a Gorilí povídání – to jsou názvy čtyř dětských seriálů na dobrou noc, které obsáhne půvabná série Smart mincí s názvem Večerníček slaví 50 let. Zlaté a stříbrné ražby Česká mincovna realizuje při příležitosti nádherného kulatého výročí chvíle, kdy se rozverný kluk s novinovou čepicí na hlavě objevil na televizní obrazovce. Tento animovaný kamarád si jednoznačně zaslouží vlastní výjimečnou emisi – investiční zlatou uncovou minci 50 NZD ve špičkové kvalitě proof!

Pravidelný nedělní cyklus pro děti uvedla Československá televize pod názvem Večerníček v září roku 1965. Přibližně desetiminutovému pořadu předchází známá znělka s pihovatým klukem, který dětem z obrazovky hází lístky pohádek. Málokdo však ví, že se jedná o nejstarší televizní znělku v historii národní televize a jednu z nejstarších v Evropě. V roce 1973 bylo spuštěno vysílání oblíbeného pořadu každodenně, a Večerníček se tak pevně zabydlel v podvečerním vysílacím čase prvního programu, odkud se až v roce 2012 přestěhoval na program druhý. Jeho popularita tím ovšem nijak neutrpěla a od spuštění dětského kanálu ČT:D v roce 2013 je souběžně uváděn i tam.

Autorkou mince je zkušená medailérka Irena Hradecká, DiS., která věnovala reverz mince typickému výjevu Večerníčka, na nějž se každý den těší tisíce nejen dětských diváků v celé naší zemi. Averz je nositelem decentní kompozice nezbytných atributů emitenta a nominální hodnoty 50 NZD. Luxusní ražba s velkým investičním potenciálem je rovněž jedinečnou nostalgickou připomínkou okamžiků bezstarostného dětství. Taková by ve Vašich sbírkách rozhodně neměla chybět. Striktně limitovaný náklad však tuto unikátní investiční příležitost poskytne jen 50 z Vás. Uložte své peníze hravým způsobem. Jedinečné uncové mince můžete nyní uložit do pestrého sběratelského alba.

Materiál
Zlato
Váha
31,1 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslo
75134-611
Emisní náklad
50 ks
Datum emise
listopad 2015
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
50 NZD