Úcta k tradici

České mincovnictví má více než tisíciletou tradici – naše země totiž neoplývala jenom medem a mlékem, ale také hojností stříbra. To dávným mincmistrům poskytovalo prostor pro umělecké vyjádření, které obdivujeme dodnes. Česká mincovna z Jablonce nad Nisou se k jejich odkazu hrdě hlásí, a to již více než čtvrt století.

Razíme nejen všechny oběžné mince, ale také všechny české pamětní mince a množství vlastních pamětních, investičních a dárkových produktů z drahých kovů. V jejich reliéfu se ukrývá řada emocí i tisíc let lásky k řemeslu.

 

Poklady na dosah ruky

Drahé kovy jsou symbolem luxusu již tisíce let, po které lidem propůjčovaly moc, umožňovaly budovat i bořit říše a plnily ty nejdivočejší sny.

Díky České mincovně už člověk nemusí být egyptským faraonem, karibským pirátem nebo kalifornským zlatokopem, aby se mohl těšit z lesku drahého kovu a výhod, které přináší…

 

Bohatá historie

Mince se v Jablonci nad Nisou začaly razit 1. července 1993 a Česká mincovna od té doby urazila dlouhou cestu. Více o novodobé historii českého mincovnictví se dozvíte zde.

 

Česká mincovna je jenom jedna

Česká mincovna je jenom jedna – bez ohledu na to, že některé společnosti napodobují její jméno.

Pokud si vyberete náš obchod a naše produkty, máte jistotu, že obdržíte pouze to, co jste si skutečně objednali, a to za danou cenu, v požadovaném množství a v nejvyšší možné kvalitě.

Pokud chcete jednoduše a spolehlivě odlišit Českou mincovnu od jiných subjektů, zeptejte se jich, zda vyrábějí oficiální oběživo – tedy kovová platidla České republiky v nominálních hodnotách 50, 20, 10, 5, 2 a 1 Kč. Česká mincovna z Jablonce nad Nisou může jako jediná hrdě odpovědět, že ano.

Jak nesednout na lep podvodníkům, se dozvíte zde.

Česká mincovna
Loading...