Shop Roku 2018
Shop Roku 2018
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1/2 Oz Mickey Mouse Season´s Greetings 2017 proof
Zpět

Stříbrná mince 1/2 Oz Mickey Mouse Season´s Greetings 2017 proof

Cena (včetně DPH)
1 600 Kč
63 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84149-751


Mickey Mouse

Stříbrná, vánočně laděná mince s motivy Disneyho animovaných hrdinů není jen krásným dárkem pod stromeček. Díky originálnímu balení zároveň poslouží jako atraktivní vánoční ozdoba.

Společnost Walta Disneyho vytvořila za dobu svojí existence řadu nezapomenutelných postaviček, přičemž každý z nás dokáže vyjmenovat alespoň jednu – patří mezi ně například dobrácký myšák Mickey Mouse, jeho šarmantní přítelkyně Minnie, vznětlivý kačer Donald, potrhlý pes Goofy nebo jeho věrný kamarád Pluto. Zamilovaly si je především děti, a tak není divu, že se staly neodmyslitelnou součástí jejich nejoblíbenějšího svátku a řada oblíbených „disneyovek“ se odehrává ve vánočním čase.

Reverzní strana stříbrné mince patří pětici vánočně oblečených animovaných postaviček, které jsou díky technologii kolorování vyvedeny v živých barvách. Kompozici reverzu doplňuje ozdobný anglický nápis SEASON’S GREETINGS – čili SVÁTEČNÍ BLAHOPŘÁNÍ. Averz pak nese atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue – tedy portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání 2017 a nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD). Oficiálně licencovaná mince je dílem týmu Novozélandské mincovny.

Mince je uložena ve speciální kapsli ve tvaru hvězdy, která je opatřena poutkem sloužícím k zavěšení – například na vánoční stromeček. To ale není vše – kapsle je zasazena do pestrobarevné krabičky v podobě ilustrované knížky.
 

Materiál
Stříbro
Váha
15,56 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
32 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84149-751
Emisní náklad
Nelimitováno
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue