Narození dítěte 2017

Sada čtyř zlatých mincí Konec druhé světové války proof

Cena (osvobozeno od DPH) 87 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Nyní nedostupné
Číslo 75126-631

Orientační výkupní cena: 81 794 Kč více

Přidat do oblíbených
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.
  • Emise s investičním potenciálem, která by neměla minout vaše sbírky!

Konec druhé světové války

V roce 2015 svět slaví 70. výročí konce nejničivějšího vojenského konfliktu v dějinách lidstva. Všem statečným mužům a ženám, kteří umírali, abychom my mohli žít, věnuje Česká mincovna čtyři zlaté mince připomínající významné triumfy dobra v posledních měsících druhé světové války.

Osvobození Osvětimi

Od osvobození Osvětimi uplynulo 70 let a Česká mincovna vzdává hold všem hrdinům koncentračních táborů – těm, kteří přežili, i těm, kteří se domů nevrátili. Mince je stále více aktuální připomínkou volání po míru, svobodě a ochraně lidských práv, ale také varováním před skutky, na které nesmíme zapomenout a které se již nikdy více nesmějí opakovat.

Bitva o Iwo Jimu

Před 70 lety na tomto nenápadném ostrově přišly o život desítky tisíc lidí a zrodila se zde jedna z nejpamátnějších fotografií všech dob. Obrázek šestice amerických vojáků vztyčujících vlajku s hvězdami a pruhy se okamžitě stal symbolem hrdosti a odvahy, kterou se Česká mincovna rozhodla uctít zlatou mincí.

Dobytí Berlína

Krvavé tažení, které začalo hanebným přepadením Polska, skončilo vítězstvím dobra nad zlem – stalo se to právě před 70 lety v samém srdci pokořené Třetí říše. Předlohou zlaté mince České mincovny se stala ikonická fotografie, která zachycuje jeden z nejznámějších výjevů 20. století – vyvěšování vlajky rudoarmějci na střeše budovy Říšského sněmu.

Květnové povstání

Porobený, avšak stále hrdý národ, který po léta snášel útrapy nacistické nadvlády, nehodlal dopustit, aby se z naší vlasti a jejího hlavního města stala poslední bašta německého odporu. Všem domácím hrdinům květnového povstání, kteří před 70 lety vyrazili do ulic stavět barikády a hájit je s puškou v ruce je věnována zlatá mince, která sérii České mincovny uzavírá.

Umělecké návrhy všech ražeb pocházejí z dílny talentovaného mladého medailéra Jakuba Oravy. Ucelená sada čtyř zlatých Smart mincí 25 NZD je uložena do tematické plechové etuje a představuje výjimečnou sběratelskou a investiční příležitost, která je limitována pouhými 99 ks!

Materiál: Zlato
Váha: 62,2 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 28 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: Jakub Orava
Autor reverzu: Jakub Orava
Číslo: 75126-631
Emisní náklad: 99 ks
Datum emise: Květen 2015
Balení: Plechová etue
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Niue
Nominální hodnota 25 NZD

Související produkty

Nákupní košík 0 Kč