Narození dítěte 2017

Sada oběžných mincí proof 2014 - semišový obal

Cena (včetně DPH) 1 750 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Vyprodáno
Číslo 41404-081
Přidat do oblíbených

Za nákup získáte uvedený počet ibodů.Získáte ibodů: 70

  • Na tento produkt nelze uplatnit dárkový poukaz.

Rok 2014 přináší řadu význačných výročí, především však má pro všechny velkou individuální hodnotu. Lidský život s sebou nese bolestné ztráty, ale i mnoho radostí – ať už těch drobných každodenních nebo mimořádných a nezapomenutelných. Sada oběžných mincí České republiky 2014 je nádhernou památkou na události, které jste tento rok prožili se svými blízkými. Stejně tak oslní coby reprezentativní dárek s vysokou hodnotou pro významné obchodní partnery z Česka i ze zahraničí.

Sady oběžných mincí se již řadu let těší obrovskému zájmu numismatiků i laické veřejnosti. Důvodem je především jejich vysoce kvalitní zpracování v lesku proof, s nímž se u platidel můžeme setkat pouze v ročníkových setech. Součástí sady 2014 jsou současné mince s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč ražené v tomto roce, jež jsou doplněny velmi podařenou stříbrnou pamětní medailí s motivem bankovky 200 Kč, která je věnována Janu Amosovi Komenskému, jehož 400. výročí narození si právě letos připomínáme. Autorem návrhu byl nedávno zesnulý akademický malíř Oldřich Kulhánek, pro medaili jej výtvarně upravila jeho dcera MgA. Klára Melicharová. Vynikajícího plastického zpracování se ujal akademický sochař Vladimír Oppl.

Luxusní světlý semišový obal dodává sadě velmi elegantní vzhled. Její součástí je také certifikát s vodoznakem vyrobený ve Státní tiskárně cenin.

Sada oběžných mincí 2014 dokonale doplní již existující numismatické kolekce, poslouží ovšem i jako lákavá inspirace k ušlechtilému sběratelskému koníčku.

Váha: 236 g
Ryzost: 0 / 1000
Provedení: PROOF
Číslo: 41404-081
Emisní náklad: 3500 ks
Datum emise: Září 2014
Balení: Sametový přebal
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Emitent Česká národní banka
Nákupní košík 0 Kč