Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. The Royal Mint
  4. Sada oběžných mincí UK 2017 brilliant
Zpět

Sada oběžných mincí UK 2017 brilliant

Cena (včetně DPH)
1 150 Kč
45 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41716-080


Royal Mint DUW17

(The 2017 United Kingdom Definitive Coin Set)

Britská měna je nejstarší stále používanou měnou na světě a zároveň patří k těm nejrespektovanějším. Kompletní sadu kovových platidel ostrovního království roku 2017 předkládá kolekce královské mincovny Royal Mint.

Sada obsahuje celkem osm britských oběžných mincí včetně jedné žhavé novinky – dvanáctihranné jednolibrové ražby, která je díky svým pokročilým prvkům ochrany proti padělání (například „hologramu“ na averzní straně) nejbezpečnější mincí světa. Součástí této sady se stala ještě před veřejnou emisí! Dalším unikem kolekce je šestice mincí s nominálními hodnotami od 1 do 50 pencí, které, když se správně srovnají, tvoří nevšední numismatickou skládačku.

Kombinované reliéfy reverzních stran šesti pencí (50, 20, 10, 5, 2 a 1 p) odhalují majestátní státní znak. Jednolibrová mince nese na reverzu anglickou růži, velšský pór, skotský bodlák a severoirský jetel – rostlinné motivy symbolizující čtyři národy Spojeného království. Reverzu dvoulibrové mince pak vévodí zosobnění Britannie s přilbou, štítem a trojzubcem. Averzní strany ražeb patří portrétu královny Alžběty II. z profilu, roku emise 2017 a zkrácenému latinskému nápisu, který lze přeložit jako „Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry“.

Všechny mince, které jsou uloženy do společného balení, byly vyraženy v leštěné kvalitě „briliant“ – nikdy nebyly v oběhu, který by je mohl poškodit, a jejich reliéf je detailnější než v případě klasického oběživa. Součástí každé sady je také doprovodná publikace v anglickém jazyce.

Váha
186,73 g
Ryzost
0 / 1000
Číslo
41716-080
Emisní náklad
Nelimitováno
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne