Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Stříbrná kilogramová investiční medaile Statutární město Karlovy Vary stand

Cena (včetně DPH)
44 950 Kč
1 737 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30908-730
Sběratelská série

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Statutární města

Česká republika má aktuálně 26 statutárních měst. Všechna nabízí nezměrné historické, kulturní i ekonomické bohatství. Česká mincovna se rozhodla každému z nich vzdát mimořádný hold vlastní stříbrnou investiční medailí. Každoročně jsou tímto nevšedním vyznamenáním poctěny dvě obce. Letošní první emise, v pořadí šestá v sérii, je věnována Karlovým Varům.

Dle legend bylo toto město založeno samotným Karlem IV., který během honu objevil zvláštní pramen. V tomto místě byl pak během staletí vybudován architektonický klenot s jedinečnou atmosférou české lázeňské metropole. V posledních letech jsou Karlovy Vary také synonymem půvabu a luxusu a v kombinaci s příznivým účinkem místních pramenů na trávicí, metabolické a pohybové neduhy jsou každoročně cílem desetitisíců návštěvníků z naší země i ze zahraničí. S městem jsou spjata taková jména jako Goethe, Beethoven, Gogol, Paganini, Casanova či Mozart. Dalším novodobým atributem, který znásobil pověst Karlových Varů, je hostování mezinárodního filmového festivalu, jenž patří k nejvěhlasnějším v Evropě.

Investiční medaile z ryzího stříbra Karlovy Vary od České mincovny nese na averzu kruhovou výseč znázorňující letecký pohled na centrum města. Dalším zdobným prvkem, který lícové straně medaile vtiskl Jan Petr, DiS., je plastické zpodobnění Sadové kolonády. Nápisy pak uvádí hmotnost a punc a v pravé spodní části také název města. Reverz je u všech medailí z řady Statutární města České mincovny shodný a jeho autorem je Bc. Miroslav Schovanec, DiS. Z rastru s názvy všech statutárních měst v pozadí vystupuje mapa České republiky s vyznačenými řekami, pohořími a body určujícími polohu měst. Součástí této strany je také nápis Statutární města České republiky.

Emise nové medaile z ryzího stříbra o hmotnosti jednoho kilogramu je v současné době velmi vítaná, protože je vzhledem k momentálním příhodným cenám drahých kovů nebývale dostupná. Prognózy nárůstu cen zlata a stříbra však hovoří jasně, a proto není medaile Karlovy Vary jen dalším umělecky zpracovaným stříbrem pro vaše sbírky. Je především nositelem silného investičního potenciálu.

Exkluzivní emise je číslována a limitována pouhými 24 kusy!

Materiál
Stříbro
Váha
1000 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
90 mm
Provedení
STANDARD
Hrana
Hladká s číslováním
Autor averzu
Jan Petr, DiS.
Autor reverzu
Bc. Miroslav Schovanec, DiS.
Číslo
30908-730
Emisní náklad
24 ks
Datum emise
červenec 2014
Balení
Dřevěná etue světlá vykl.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna