Narození dítěte 2017

Stříbrná kilová investiční medaile Statutární město Karlovy Vary stand

Cena (včetně DPH) 44 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 21 dnů
Číslo 30908-730

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených
  • Pokračování úspěšné sběratelské série.
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.
  • Emise s investičním potenciálem, která by neměla minout vaše sbírky!

Statutární města

Česká republika má aktuálně 26 statutárních měst. Všechna nabízí nezměrné historické, kulturní i ekonomické bohatství. Česká mincovna se rozhodla každému z nich vzdát mimořádný hold vlastní stříbrnou investiční medailí. Každoročně jsou tímto nevšedním vyznamenáním poctěny dvě obce. Letošní první emise, v pořadí šestá v sérii, je věnována Karlovým Varům.

Dle legend bylo toto město založeno samotným Karlem IV., který během honu objevil zvláštní pramen. V tomto místě byl pak během staletí vybudován architektonický klenot s jedinečnou atmosférou české lázeňské metropole. V posledních letech jsou Karlovy Vary také synonymem půvabu a luxusu a v kombinaci s příznivým účinkem místních pramenů na trávicí, metabolické a pohybové neduhy jsou každoročně cílem desetitisíců návštěvníků z naší země i ze zahraničí. S městem jsou spjata taková jména jako Goethe, Beethoven, Gogol, Paganini, Casanova či Mozart. Dalším novodobým atributem, který znásobil pověst Karlových Varů, je hostování mezinárodního filmového festivalu, jenž patří k nejvěhlasnějším v Evropě.

Investiční medaile z ryzího stříbra Karlovy Vary od České mincovny nese na averzu kruhovou výseč znázorňující letecký pohled na centrum města. Dalším zdobným prvkem, který lícové straně medaile vtiskl Jan Petr, DiS., je plastické zpodobnění Sadové kolonády. Nápisy pak uvádí hmotnost a punc a v pravé spodní části také název města. Reverz je u všech medailí z řady Statutární města České mincovny shodný a jeho autorem je Bc. Miroslav Schovanec, DiS. Z rastru s názvy všech statutárních měst v pozadí vystupuje mapa České republiky s vyznačenými řekami, pohořími a body určujícími polohu měst. Součástí této strany je také nápis Statutární města České republiky.

Emise nové medaile z ryzího stříbra o hmotnosti jednoho kilogramu je v současné době velmi vítaná, protože je vzhledem k momentálním příhodným cenám drahých kovů nebývale dostupná. Prognózy nárůstu cen zlata a stříbra však hovoří jasně, a proto není medaile Karlovy Vary jen dalším umělecky zpracovaným stříbrem pro vaše sbírky. Je především nositelem silného investičního potenciálu.

Exkluzivní emise je číslována a limitována pouhými 24 kusy!

Materiál: Stříbro
Váha: 1000 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 90 mm
Provedení: STANDARD
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: Jan Petr, DiS.
Autor reverzu: Bc. Miroslav Schovanec, DiS.
Číslo: 30908-730
Emisní náklad: 24 ks
Datum emise: Červenec 2014
Balení: Dřevěná etue světlá vykl.
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč